BMW Group Česká republika je partnerem prvního ročníku PULSE Ostrava

PULSE je dlouhodobý projekt, jehož cílem je mapovat, propojovat a vzájemně inspirovat kreativní region střední Evropy napříč architekturou/urbanismem, interiérovým a produktovým designem. První konference probíhá od 2. do 3. května v Ostravě.

BMW Group Česká republika je partnerem platformy PULSE, která probíhá od 2. do 3. května v DOV Ostrava. PULSE Ostrava je největší konferencí o architektuře, interiérovém a produktovém designu ve střední Evropě. Expozice, přednášky a diskuse s předními architekty, designéry, zástupci firem, ale  i developmentu a municipalit jsou doplněny o doprovodný program, ve kterém se návštěvníci mohou například nechat inspirovat tím nejlepším z architektury a designu z pěti zemí nebo si vyzkoušet, jak virtuální realita a umělá inteligence změní obory architektury a designu.

Akce PULSE Ostrava je dokladem spolupráce společností BMW Group Česká republika a Lasvit, které jsou obě partnery této unikátní platformy. K vidění je spojení Herbarium by Lasvit x BMW řady 7, tedy prvotřídní automobilové technologie hraničící s uměním a umění práce se sklem. Instalace Herbarium byla vytvořena speciální sklářskou technikou, která umožňuje vdechnout přírodě věčný život. Ke kouzlu dochází, když se roztavené sklo nalije na sušené květiny, rostliny nebo drobné větvičky stromů. Tehdy se zeleň promění v popel, ale zanechá na povrchu skla svůj otisk. Vznikne tak jedinečný herbář, který vydrží po generace.

Autory jsou Mária Čulenová, Petra Dicková a Štěpán Gudev. Projekt PULSE je součástí programu multižánrového fest1valu v Dolních Vítkovicích.


Vystavené čistě elektrické BMW i7 M70 xDrive zaujme dvoubarevným lakováním v kombinaci černého metalického laku Black Sapphire a modrého Sonicspeed Blue. Celek doplňuje BMW maska ve tvaru ledvinek s podsvícením Iconic Glow. Uvnitř je instalováno plně nastavitelné sedadlo Executive Lounge a čalounění exkluzivní kombinací BMW Individual kůže Merino a kašmírové vlny.

V červnu PULSE pokračuje na území Prahy, kdy proběhne PULSE TALKS AND GALA, mezinárodní konference a slavnostní vyhlášení vítězů. Jedním z vrcholů této konference bude přednáška Daniela Libeskinda, světoznámého architekta a teoretika s polskými kořeny, jedné z největších hvězd současné světové architektury.

Platforma PULSE je dedikována k propojování pulzujících odvětví, podniků a regionů a umožňuje zúčastněným stranám držet krok s dobou, nebo dokonce nastavovat nové přístupy. Prostřednictvím řady konferencí, diskusí a networkingových akcí umožňuje PULSE efektivní výměnu mezi účastníky kreativních odvětví průmyslu ve všech pěti zemích, propojuje kreativní procesy, know-how a vize a podněcuje diskuse v rámci celého středoevropského regionu.

PULSE představuje rozmanitou přehlídku nejlepších projektů, které propojují identitu všech pěti zemí, a zároveň zachovává jejich individuální rozmanitost, sílu  a potenciál. Vyvrcholením bude předání cen PULSE AWARDS, které udělí mezinárodní porota, spolu s prestižní cenou Jana Kaplického za celoživotní přínos.

You may also like...