Budova The Flow Building získala další ocenění, mezinárodní CREDAward 2023

The Flow Building, významná architektonická dominanta pražského Václavského náměstí, za jejíž výstavbou stojí společnost Flow East, získala další realitní ocenění. Její nezaměnitelný design s charakteristicky zakřivenou skleněnou fasádou, nejmodernější udržitelné prvky i prostředí přívětivé pro uživatele jsou hlavními elementy, které rozhodly o úspěchu a díky nimž je budova jedním ze tří oceněných evropských projektů v letošním ročníku soutěže China Real Estate and Design Award (CREDAward).

The Flow Building získala titul „Merit“ a zařadila se tak mezi 7 % nejlépe hodnocených účastníků prvního kola CREDAward. Většina letošních vítězných projektů se nachází v Číně, a tak je úspěch The Flow Building mimořádným důkazem vysokého mezinárodního zájmu o tuto stavbu.

„Z ocenění jsme nadšeni – tím spíše, že jsme v hodnocení CREDAward uspěli jako jeden z mála nominovaných zahraničních projektů,“ uvedl James Woolf, CEO a zakladatel společnosti Flow East. „The Flow Building ve svém designu odráží dynamiku a živost samotné Prahy. Uznání je pro nás dalším dokladem toho, že se jedná o výjimečně působivou stavbu.“

CREDAward je prestižní mezinárodní ocenění v oblasti realit udílené každoročně v Číně. V hodnocení zohledňuje jak estetické a funkční aspekty designu nominovaných projektů, tak jejich udržitelné prvky
a uživatelskou přívětivost. O udílení ceny rozhoduje komise složená z předních odborníků – architektů i akademiků.

Ohodnocení „Merit“ v rámci CREDAwards je nejnovějším přírůstkem na seznamu ocenění, která si již The Flow Building od svého vzniku stačila připsat. K jejím dalším prestižním cenám patří např. titul Komerční projekt roku 2021 ze soutěže Estate Awards, tituly Nejlepší kancelářský projekt a Celkový vítěz soutěže HOF Awards nebo titul Nejlepší maloobchodní projekt v soutěži CIJ Awards Czech Republic 2021. Zároveň je první budovou v České republice, která podle nejaktuálnějšího hodnoticího schématu BREEAM získala nejvyšší možné hodnocení na úrovni „Outstanding“.

Odborníci vyzdvihují především udržitelné prvky The Flow Building, například zajištění vysokého podílu přirozeného denního světla ve vnitřních prostorách, dobíjecí stanice pro elektromobily, kolárny se zázemím pro cyklisty, automatické zastínění vnější skleněné fasády nebo vnitřní ochranu proti UV záření.


The Flow Building, jež je vizuálně působivá i díky své inovativně tvarované skleněné fasádě, se nachází v historickém centru Prahy, současně se může pochlubit výbornou dopravní dostupností. V posledním patře budovy je situována střešní terasa s nádherným výhledem na metropoli nabízející nájemcům také sdílenou lounge se zázemím pro práci i odpočinek.

Kromě The Flow Building vlastní společnost Flow East portfolio prvotřídních komerčních a rezidenčních nemovitostí a luxusních hotelů. Všechny své projekty současně spravuje, přičemž v poslední době úspěšně investuje do specializovaných rekonstrukcí prémiových historických nemovitostí i moderních projektů a solární energie.

You may also like...