Čarovnou Prahu představí nová kniha. Do přípravy se mohou zapojit amatérští i zkušení fotografové

O Česku a jeho regionech existuje řada hodnotných fotografických knih od známých a renomovaných autorů. Tyto knihy ukazují krásné záběry na Čechy, Moravu a Slezsko. CBS Nakladatelství se ale rozhodlo vybočit z řady a v současné době připravuje ve spolupráci s amatérskými i profesionálními fotografy edici fotografických knih Čarovné Česko. Nejnovějším přírůstkem do této edice pak bude titul Čarovná Praha.

„Nejkrásnější fotografie svého vlastního regionu většinou udělají místní nadšení fotografové, kteří mají fotografování pouze jako svůj koníček. Mnohdy ale nemají příležitost své snímky ukázat světu v knižní podobě. Proto jsme se rozhodli vydat speciální edici fotoknih s názvem „Čarovné Česko“, kde představíme ty nejlepší „čarovné“ fotografie krás Čech, Moravy a Slezska od těchto fotografů. Bude propagovat krásy našich regionů a pomůže růst cestovnímu ruchu v Česku,“ říká autor myšlenky Milan Paprčka.

Zapojit se může každý

Nyní probíhají přípravy a sběr fotografií na knihu Čarovná Praha. Zapojit se mohou amatérští i zkušení fotografové z celé České republiky, kteří mají snímky tohoto magického města. „Za každou použitou fotografii v knize od nás fotograf dostane dvě hotové knihy Čarovná Praha a samozřejmě bude uveden v knize jako autor. Hlavní odměnou však zůstává možnost být součástí této jedinečné publikace a díky vysokému nákladu tak oslovit velké množství lidí a pochlubit se svými čarovnými snímky,“ uvádí regionální projektová manažerka Ing. Lenka Dadoková. Čarovné snímky mohou fotografové zasílat prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.carovnecesko.cz.

Krásy Prahy na jednom místě

Čtenáři si budou moci na zhruba stovce snímků prohlédnout krásy Prahy tak, jak je vnímají lokální fotografové. „Poznají, jaká kouzla skrývají památky při západu slunce, prohlédnou si romantickou tvář technických staveb a nebo budou moci obdivovat nové pohledy na jinak známou Prahu stověžatou,“ přibližuje knihu projektový manažer Jozef Caban. „Kniha vyjde před Vánoci letošního roku, bude tak ideálním dárkem pro milovníky Prahy, ale i všechny ostatní, kteří chtějí poznat, jak vypadá Čarovná Praha,“ uzavírá projektový manažer Tomáš Klepáček.

You may also like...