Celebrity pomáhají hendikepovaným dětem

Křest novinky Nakladatelství MaHa spisovatelky Markéty Harasimové, titulu „Od srdce k srdci, z ruky do ruky“, v Divadle Radka Brzobohatého v Praze prokázal, že české celebrity mají srdce vskutku na pravém místě. Knihu pokřtili Simona Prasková, Slávek Boura, Richard Genzer, Jan Rosák, Miloš Šmídmajer a Jiří Werich Petrášek.

Výtěžek z prodeje knihy je určen na charitativní účely a má pomoci litoměřickému Centru pro zdravotně postižené děti a mládež Srdíčko. Do knihy se včetně Harasimové bez nároku na honorář zapojilo 21 autorů a 6 ilustrátorů, například Michal Viewegh, Alena Mornštajnová, Iva Pekárková, Petra Soukupová, Martina Formanová, Jiří Žáček a další. Titul byl zapsán do České knihy rekordů jako kniha, do níž bez honoráře přispěl nejvyšší počet autorů.

„Knihu nelze zařadit do žádné škatulky, je naprosto ojedinělá. Má být určena pro celou rodinu, je v ní něco pro děti, teenagery i dospělé,“ přibližuje nakladatelka a spisovatelka Markéta Harasimová nový titul.

„Potřebovali jsme sehnat finance na terapeutické rezonanční křeslo, jehož cena se pohybuje řádově v desítkách tisíc korun, a mě napadlo, že Srdíčko za účelem získání prostředků vydá knihu,“ popisuje okolnosti vzniku titulu ředitelka Centra Srdíčko Ing. Ivana Humlová. „Velmi si vážím všech, kteří do knihy přispěli, a moc jim jménem našich uživatelů děkuji,“ dodává.

Reakce kmotrů na dotaz moderátorky Petry Zajíčkové, proč se rozhodli projekt podpořit, byly velmi emotivní. „Jsem plný obdivu, že se tolik lidí dalo dohromady, aby vznikla taková krásná knížka,“ uvedl Slávek Boura. „Když jsem četl název, myslel jsem, že jde o deník kardiologa, který má vizitu a chodí od srdce k srdci,“ smál se Richard Genzer, který přímo na akci Centrum Srdíčko podpořil štědrou částkou, čímž všechny přítomné upřímně dojal.

„Tak si říkám,“ zauvažoval rovněž s úsměvem Jan Rosák, „jestli nebude nebezpečné nechávat tu knihu v rukou dětí, když je tam i ten oddíl pro dospělé. Aby třeba příliš brzy nedospěly…“

Kmotři knize svorně přáli, aby šla skutečně z ruky do ruky a pomohla především dobrému účelu, který stál u jejího zrodu.

Foto: Petr Bureš, Livio Zanotto

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...