Češi navštěvují o Velikonocích lázně a wellness hotely

Čechů, kteří v období velikonočních svátků vyráží do lázeňských destinací a wellness hotelů, výrazně přibývá. Pobytový portál Spa.cz zaznamenává od zavedení volného pátku v roce 2016 každoročně vysoký nárůst zájmu o velikonoční pobyty. Důvody zvýšené poptávky jsou především nový prodloužený víkend a lepší ekonomická situace domácností. Ceny přitom stále lehce stoupají, aktuálně zaplatí 1 osoba za velikonoční pobyt na 3 noci v průměru 3 515 Kč.

„Čísla potvrzují, že prodloužený velikonoční víkend čím dál častěji láká hosty k vycestování mimo domov. Ti však o tradice nechtějí být ochuzeni úplně. Proto kromě klasických lázeňských a wellness pobytů nabízejí hotely také ubytování s velikonoční tématikou. Hosté se tak mohou těšit na velikonoční výzdobu, velikonoční překvapení, menu se sladkými dobrotami i trhy spojené s oslavami příchodu jara. Pro děti jsou připravené různé animační aktivity, jako například hledání velikonočních vajíček.“Uvedl Richard Šipoš z webu Spa.cz, který se přes 10 let specializuje na prodej lázeňských a relaxačních pobytů.

„V roce 2018 jsme zaznamenali rekordní meziroční nárůst zájmu o velikonoční pobyty o 43 %. Letos lze očekávat zvýšení o dalších 17 %,“ doplňuje Šipoš.

Mezi nejnavštěvovanější lázeňské lokality na Velikonoce 2018 patřily Karlovy Vary, Luhačovice a Mariánské Lázně. V roce 2019 se řadí mezi nejrezervovanější Mariánské Lázně v těsném závěsu Františkovy Lázně. Trend ukazuje, že i tyto Velikonoce bude na předních příčkách návštěvnosti lázeňské město ze západočeského trojúhelníku,“uvedl Šipoš.

Nejen tradiční lázeňské lokality, ale i ty turistické jsou velice žádané. Obliba horské relaxace je rok od roku vyšší. Mezi nejoblíbenější velikonoční lokace roku 2018 patřily Krkonoše, Středohoří či Máchův kraj.

You may also like...