Cestovní pojištění Slavie vás chrání před pokutami i zloději

Lyže a snowboardy si do ciziny vozí na dovolenou ročně kolem dvou milionů Čechů. Jenom do Alp jich s nimi během zimy cestuje více než půl milionu. Jak se zvyšuje zájem o zahraniční sjezdovky, přibývá na nich také úrazů. Do zemí EU lze teoreticky odjet jenom s kartičkou české zdravotní pojišťovny, ale ta své majitele v zahraničí limituje finančně, jazykově i časově. S cestovním pojištěním, které si turisté mohou ve Slavia pojišťovně sjednat také prostřednictvím všech srovnávačů v zemi, tohle řešit nemusí. Navíc se nemusí bát pokuty na italských sjezdovkách.

„Kromě standardního pojištění léčebných výloh se naše cestovní pojištění vztahuje také například na zavazadla, úrazové pojištění a nevyužití dovolené, což může nastat třeba v případě, že zůstanou sjezdovky uzavřené kvůli nedostatku sněhu,“ upozorňuje ředitel alternativní distribuce Slavia pojišťovny Ladislav Bělina.Pojištění zavazadel se týká i krádeže lyží a snowboardů a úrazové pojištění se nevztahuje pouze na pojištěného člověka, ale i na jeho lyže nebo snowboard, které si při úrazu poškodí. Kryje však také zásah horské služby, se kterou na českých horách Slavia pojišťovna dlouhodobě spolupracuje,“ dodává Bělina.

Slavia vydává automaticky všem klientům certifikát o sjednaném odpovědnostním pojištění, bez kterého se už dva roky nelze vydat na italské sjezdovky. Získají jej nejenom držitelé cestovního pojištění, ale také ti, kterým odpovědnostní riziko kryje jejich pojištění majetku. Potvrzení od Slavie dostanou v češtině i v angličtině. Je hodně důležité, protože bez tohoto dokumentu lyžaři riskují pokutu 150 euro.

S dovolenou na domácích horách je to jednodušší. Pojištění léčebných výloh mají obyvatelé ČR uzavřené ze zákona, a proto si sjednávají pouze pojištění úrazové a odpovědnostní. V poslední době si jej ve Slavii velmi oblíbili. Má totiž stejné parametry jako kdyby si je uzavírali do zahraničí a tím pádem se vztahuje i na zničení nebo odcizení sportovního vybavení.

You may also like...