Cukrovarnický palác se promění v Hotel Andaz Prague, první hotel řetězce Hyatt v Česku

Developerská společnost UBM Development se dohodla se sítí luxusních hotelů Hyatt na otevření vůbec prvního hotelu tohoto řetězce v Česku. Andaz Prague, nesoucí jméno jedné z jeho značek, vdechne život opuštěnému Cukrovarnickému paláci na pražském Senovážném náměstí. Luxusní lifestylový hotel o 175 pokojích by měl své první hosty přivítat v roce 2022.

Andaz Prague se stane jedním z prvních luxusních lifestylových hotelů v české metropoli. Jelikož budova Cukrovarnického paláce je kulturní památkou, designéři s ní pracují mimořádně citlivě. Zachovaná jsou tak například původní okna, dveře, plastické výzdoby a krby.

„Máme velkou radost, že se nám podařilo najít partnera, se kterým znovu oživíme Cukrovarnický palác a jeho okolí, ale zároveň zachováme jeho ohromnou historickou hodnotu,“ řekl o spolupráci s Hyatt Ing. arch. Jan Zemánek, jednatel společnosti UBM Development Czechia.

Jak je u této luxusní značky dobrým zvykem, Hotel Andaz Prague navodí svým návštěvníkům ze zahraničí, ale i České republiky, tu nejlepší atmosféru, která plně ctí Genius loci historického centra Prahy.

„Náš tým designérů sice sídlí v Madridu, do Prahy jsme ale často jezdili studovat její bohatou historii plnou příběhů, abychom mohli vytvořit interiéry oživující mýty a legendy, které tvoří samotnou identitu tohoto města,“ řekl Garrett Robbins z Brime Robbins. 

Autoři návrhu například používali paletu barev propůjčenou z pastelových fasád domů v sousedství paláce.

Kromě 175 luxusních pokojů Andaz Prague nabídne různé gastronomické provozy, přibližně 450 metrů čtverečních prostor pro eventy, fitness, spa a 30 parkovacích míst. Z původní zasedací místnosti vedení Asekuračního spolku umístěné v můstku vedoucímu k Jindřišské věži se stane konferenční místnost. Nový účel historicky cenných prostor tak bude velmi podobný tomu původnímu.

 „Praha se stala populární destinací, a to zejména po sametové revoluci před 30 lety,” řekl Takuya Aoyama, viceprezident rozvoje v Hyattu. „Toto město, které patřilo Mozartovi, Muchovi a Hrabalovi, i nadále láká lidi, aby prozkoumávali jeho klenoty. Máme radost, že díky Andaz Prague bude naše značka zastoupená ve třech městech bývalého Rakousko-Uherska – Vídni, Budapešti a Praze, a navíc vyhovíme místní poptávce po luxusu.“

O UBM Development Czechia

UBM Development Czechia, s. r. o. je součástí mezinárodní skupiny UBM Development, která je České republice aktivní již od roku 1993. Společnost projektuje a realizuje hotelové, kancelářské a rezidenční projekty v Praze a blízkém okolí. UBM Development je dále aktivní v Německu, Rakousku a Polsku a je přední developer v oblasti hotelnictví v Evropě. Po více než 145 letech zkušeností se soustředí především na svoji hlavní kompetenci – development nemovitostí. Kromě běžné nové výstavby zahrnují aktivity i rozvoj městských částí a velkých územních celků, stejně jako i jejich revitalizaci.

O Hyatt Hotels Corporation

Hyatt Hotels Corporation, sídlící v Chicagu, je přední světová společnost zaměřená na pohostinství s portfoliem skládajícím se z 20 prémiových značek. 30. června roku 2019 ho tvořilo více než 875 budov ve více než 60 zemích napříč šesti kontinenty. 

 

You may also like...