Darujte svým blízkým vánoční dárek, který nikdy neztratí svou hodnotu

Existuje spousta dárků, které potěší, ale většina z nich po čase ztratí svoji cenu, nebo se dokonce musí úplně vyměnit. Zkuste svým blízkým letos pořídit něco trvalého – Češi kupují zlato či stříbro v podobě slitků nebo mincí jako dárek čím dál častěji.

Investice do drahých kovů poskytuje dlouhodobou ochranu majetku, finanční rezervu a pojistku před propadem trhů i před finanční krizí. S fyzickým zlatem máte navíc své investice doslova po ruce, tedy nevkládáte svůj majetek do rukou nikoho druhého, nejste závislí na bankách a jiných finančních institucích.

Dárek pro každého

Lidé vidí v mincích především vhodný dárek pro všechny generace. Stále více si ale uvědomují, že jde o zajímavou investiční příležitost. Díky vysoké poptávce a omezenému počtu vyražených kusů cena mincí rychle roste a brzy výrazně převýší cenu kovu,“ říká Libor Brůna z Golden Gate CZ. 

Rok buvola

Letošní série mincí vyrážená speciálně k příchodu nového roku 2021, k němuž mnoho z nás jistě už netrpělivě vyhlíží, má motivy buvola. Podle čínského kalendáře nás totiž čeká právě rok buvola. Kolorovaná stříbrná mince s motivy buvola stojí 2395 Kč.

Buvol je vyobrazen i na zlaté investiční minci o velikosti jedné unce. Součástí designu je čínský znak pro buvola a anglický nápis OX 2021. Tato zlatá mince vyjde na 52 653 Kč.

S vánočními motivy

Pokud byste chtěli minci s vyloženě vánoční symbolikou, i to je možné. Australská mincovna v Perthu, odkud všechny zmíněné mince pochází, totiž vyrazila i stříbrnou sérii mincí ve tvaru hvězdy. Zdobí je i kolorovaný letící sob, hvězdy a nápis Merry Christmas. Vánoční mince stojí 2290 Kč.

Variantou je i vánoční věnec s červenkou žlutou. I tato mince stojí 2290 Kč.

Pro cestovatele

Cestovatelům a dobrodruhům se bude líbit stříbrná mince pozlacená 24karátovým zlatem s motivem klokana, která je vyražená přímo v australském Perthu. Koupíte ji za 1890 Kč.

Pro milovníky filmů i tradic

K dostání je dokonce i stříbrná mince oslavující Jamese Bonda. Z rubu ji zdobí typické logo 007, na lícové straně je profil královny Alžběty II. Mince je k dostání za 1390 Kč.

Královna Alžběta je také na stříbrné minci, jejíž druhá strana zobrazuje bílého chrta Richmondu jako jeden z heraldických znaků. Tato mince stojí 2109 Kč.

Pro děti

Zlaté a stříbrné mince kupují nejčastěji rodiče nebo prarodiče pro své děti nebo vnoučata. Je to osobnější dárek než peníze v obálce a navíc má trvalou hodnotu. Nejde o spotřební zboží, které se snadno rozbije. Pro děti vybírají mince s pohádkovou nebo filmovou tematikou.

I jim ale můžete pořídit stříbrnou minci o velikosti jedné poloviny unce. Třeba se zmíněným buvolem a buvolím mládětem, nebo minci Rok Myši baby s roztomilým motivem  kolorované myšky držící sýr a sedící na zabaleném dárečku. Dětská mince Rok Bůvola vyjde na 899 Kč. Mince Rok Myši baby stojí 1690 Kč.

U investičních mincí se cena vždy mění podle ceny kovu na burze.
Všechny uvedené mince pořídíte na goldengate.cz.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...