Dáša Zázvůrková věnuje své nejosobnější album životní lásce, dirigentovi Liboru Peškovi

V pořadí třetí a zatím nejosobnější album, na kterém Dáša Zázvůrková poprvé vypráví o lásce, se jmenuje Věřím v brzké lepší příští. Vychází dnes, 17. května, a pilotním singlem je píseň I Am Woman, pojednávající o síle i ženskosti.

„I Am Woman je píseň, která pro mě znamená přerod ve všem. Skvělý text přímo na tělo mi napsala Martina Preissová a já pak odjela s ukulele skoro na měsíc pryč a složila k tomu hudbu. Tenhle song má zvláštní poselství, že i přes to, co člověk prožil – ztrátu, smutek, obrovskou prázdnotu, hledání sebe sama i smyslu, co bude dál – se  nikdy nesmí vzdát. Je v tom síla, ženskost a jasný směr. Je to vzkaz, že i když má život někdy tmavé barvy, vždycky se objeví paprsek, který se nakonec prodere ven a začne svítit. Jen si to člověk musí umět přát,“ popisuje Dáša.

Album Věřím v brzké lepší příští obsahuje 8 písní a má kontinuální příběh. Každá píseň vypráví o jiné životní etapě, s jiným koloritem a s jinými zkušenostmi, ale stále je v hlavní roli láska.

“Moje druhá autorská deska Mirákl 9 byly písně věnované různým lidem počínaje ženami či parašutisty až po veslaře. Album Věřím v brzké lepší příští věnuji mému Muži. Každý si léčí svojí duši jiným způsobem, já písničkami. Je to tak, že přišel čas, kdy se vypisuji z okamžiků, které jsem díky naší lásce prožila,” vypráví Dáša.

Když zpěvačce pokládali otázku “A co dělá váš muž?”, vtipně odpovídala “Můj muž je hvězdář a taky trochu diriguje.” Svého partnera touto větou tenkrát rozesmála i potěšila.

“Liborek byl velkorysý, se smyslem pro humor a na ničem nelpěl. I to nás spojovalo a i proto jsem si takovou větu mohla dovolit. Byl sice světoznámý dirigent, ale duší byl hvězdář, kosmolog a buddhista. Proto jsem si vybrala křest na místě, kde si budeme nejblíž – ve Štefánikově hvězdárně. Pozvala jsem naše nejbližší přátele a budu tak mít alespoň pocit jeho blízkosti,” vysvětluje Dáša.

Věřím v brzké lepší příští, stejně jako i předchozí Mirákl 9, zpěvačka tvořila s renomovaným producentem a muzikantem Honzou Horáčkem. Jejich spolupráci Dáša vnímá jako hudební souznění s velkým progresem ve zvuku, aranžmá i feelingu písní.

“Naše spolupráce je hodně o nás dvou, o porozumění, o tom, aby píseň žila tak, jak si zaslouží. Zatím jsme nepoznali střety našich já a myslím, že v našem případě ani nepoznáme. Když přijde Honza s nějakým nápadem nebo novou myšlenkou, snažím se naslouchat a posloužit písničce, aby byla co nejlepší. Moje já jde zkrátka stranou. A to mi je na naší spolupráci sympatické,” pochvaluje si Dáša vznik alba, které vychází v limitovaném počtu a poprvé i na vinylu.

Věřím v brzké lepší příští:

1 – I am woman /M.Preissová, D. Zázvůrková/
2 – Jane Eyre /B. Horáčková, D. Zázvůrková/
3 – Prázdný dům /D.Zázvůrková, D.Zázvůrková a H. Horáček/
4 – Bojím se o Tebe o Tebe o Tebe /P.Fürst, D.Kraus/
5 – Obavy /D. Zázvůrková, H. Horáček/
6 – Obrazárna /P. Fürst, D. Zázvůrková/
7 – Ještě ne /D.Zázvůrková, J. Malíř/
8 – Věřím v brzké lepší příští /H.Maciuchová, S.Marková, D.Zázvůrková, D. Zázvůrková /

I am woman

Text: Martina Preissová, Hudba: Dáša Zázvůrková, Hudební aranž: Honza Horáček

Namažu se krémem ze zelené tuby
Do křesla se svůdně naaranžuju
Obleču se jenom do tónů sve hudby
A počkám tady na toho, co miluju.

Jsem nepřehledná, ale mě nepřehlédneš
Lokty si nechci brousit, jazyk pilovat.
Do mého deníku jen tak nenahlédneš
Nikoho nechci prosit- Hej! Pojď mě  pomilovat

I am woman, io sono Donna, žena
jsem plamen, budu tvá a jsem cenná.
V srdci mém jizvy,  ty zhojíš dlaní
Tam někde tě čekám,  už jsi zván…

Buď trám, co drží střechu nad naším domem
Z něhy stav chrám, budu tvou Sofií Loren.
Sám v sobě se najdi, než najdu já tebe
Do mého srdce vejdi, najdeš tam sebe.

I am woman, io sono Donna, žena
jsem plamen, budu tvá a jsem cenná.
V srdci mém jizvy,  ty zhojíš dlaní
Tam někde tě čekám,  už jsi zván…

Foto: Lenka Hatašová a archív zpěvačky

You may also like...