Den pro dobro s Tesco proběhne před budovou nákupního centra Eden

Představení vítězných dobročinných projektů i bohatý program pro děti nabídne první ročník Dne pro dobro, který se uskuteční ve středu 7. září 2022 od 14 hodin před budovou nákupního centra Eden v Praze.

„Podpora komunit je nedílnou součástí našeho podnikání, chceme být dobrým sousedem všude tam, kde provozujeme naše prodejny. Ráda bych vás pozvala na první ročník akce Den pro dobro, kde oceníme vybrané vítězné organizace našeho grantového programu Vy rozhodujete, pomáháme, pro děti pak bude nachystaný bohatý doprovodný program,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco ČR.

Součástí komunitního dne jsou soutěže o ceny pro děti, například ukázka canisterapie, výtvarně rukodělná dílna, lekce znakového jazyka a deskové hry. Pro mlsné dětské jazýčky bude přichystána cukrová vata zdarma.

Formou rozhovorů se před NC Eden také představí organizace, se kterými dlouhodobě spolupracujeme v oblasti podpory komunit, například Člověk v tísni, Diakonie Českobratrské církve evangelické, Federace potravinových bank a Nadace rozvoje občanské odpovědnosti. Návštěvníci mohou zavítat na stánky, kde představí své aktivity na pomoc dětem dobročinné organizace Dobro-dějky, Diakonie ČCE, Centrum pro dětský sluch Tamtam, Tichý svět, Mumraj rodinné a komunitní centrum. Své aktivity také představí charitativní projekt Tesco Anděl.

Unikátní grantový program Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ podporuje již od roku 2016 veřejně prospěšné projekty neziskových a příspěvkových organizací po celé České republice.  Celkově Tesco na podporu komunit v České republice již věnovalo 46 890 000 korun, které rozdělilo mezi 2 230 veřejně prospěšných projektů.

You may also like...