Dermacol vsadil na krásu i sílu ženy, jeho novou tváří je horolezkyně Klára Kolouchová

Klára Kolouchová je první Češkou, která zdola tři nejvyšší hory světa. Po výstupu na Mount Everest (8.848 m n.m.) v roce 2007 stanula v roce 2019 na vrcholech hned dvou osmitisícovek – posvátné Kančendžengy (8.586 m n.m.) i okouzlující a nemilosrdné druhé nejvyšší hory světa K2 (8.611 m n.m.).

Zasněžené vrcholky přitom dobývá se šarmem: Na každou expedici vozí nejen krém s vysokým ochranným faktorem, ale má s sebou i rtěnku, tužku na oči a řasenku. „Kosmetika je pro mě esencí ženskosti a ráda zůstávám ženou i na horách,“ říká Klára Kolouchová a dodává: „Letošní rok je pro mě zaslouženě odpočinkový. Uvědomuji si, jak je důležité dělat si pravidelně čas sama na sebe. A příští rok bych se ráda opět vrátila do hor.

Krém má vždy s sebou

Jsem krémová,“ prozrazuje na sebe obdivuhodná sportovkyně s krásnou ženskou energií, „krém pro výživu i ochranu je základem všeho – a v zimě snad ještě více než v létě. Lehké líčení si dopřávám i v základním táboře v Himalájích. A i na tréninku občas ráda vytáhnu tužku na oči, řasenku nebo rtěnku – obtáhnout si růží rty je můj malý ženský rituál… Mimo posilovnu nebo běžecký ovál chodím ráda hezky upravená a ve věku 40+ vnímám adekvátní líčení a péči o sebe sama jako samozřejmost.“

Bez krému se v horách neobejdu

Účinky pečující kosmetiky s kolagenem si horolezkyně ověřila doslova „na vlastní kůži“. „Z kolagenové řady používám denní i noční krém, vyhovuje mi jejich textura, dobře se vstřebávají a pleť pěkně vyživí. Kolagenu nám s věkem bohužel ubývá a je potřeba ho doplňovat, to je zkrátka fakt. Nejvíc mě baví intenzivní kolagenové sérum – má totiž úžasně praktické balení! V každé kabelce mám teď jednu tubičku, kterou používám jako rychlou pomoc během dne. Krásně vypíná a vyhlazuje pleť. A dlouhotrvající, šestnácti hodinová rtěnka je úplný zázrak. Neotíratelnou rtěnku už asi neodložím, stejně jako krémy s vysokým ochranným faktorem. V horách se bez nich neobejdu, se stoupající nadmořskou výškou je slunce čím dál silnější a pleť pak hodně trpí. Sluneční řada Dermacol tak není zdaleka jen na léto“, upozorňuje sportovkyně.

Klára Kolouchová a Dermacol – pevné spojení

Od ledna 2021 se Klára Kolouchová stává hvězdou nové kampaně kolagenové řady pěstících krémů Dermacol Collagen pro zralou pleť.  

Reklama na kolagenovou řadu krému zachycuje život Kláry Kolouchové jako ženy, která kromě svého náročného sportu podobně jako mnoho jiných aktivních matek současně zvládá i péči o rodinu. „Jediným pevným bodem, na který se teď můžu spolehnout, je má rodina. Do ní investuji svoji energii a čas. Doma mám dva školáky. Všichni zažíváme nesnadné období, a tak se jim snažím tento čas navzdory „divné“ době maximálně usnadnit. Zároveň si zas a znovu uvědomuji, jak moc je důležité dělat si pravidelně čas sama na sebe – v osobní i pracovní rovině.“

Bohumil Brejžek
Foto: archiv Dermacolu

 

You may also like...