Designéři značky Lexus předvedli, v čem se budeme pohybovat na Měsíci

Designéři Lexusu se rádi dívají do budoucnosti. Tentokrát se vydali rovnou na povrch Měsíce. Tak vznikly koncepty sedmi vozů a kosmických lodí, kterými bychom mohli cestovat na Měsíc, kdyby se ho v budoucnu člověku podařilo kolonizovat.

Projekt vznikl jako součást spolupráce značky Lexus a amerického časopisu Document Journal věnovaného kultuře a umění, který sestavuje katalog nápadů nejlepších světových designérů z různých odvětví ukazující, jak si představují život na Měsíci.

Této výzvy se chopilo pět konstruktérů z evropského studia ED2 Toyoty a Lexusu, které pracovalo na modelu C-HR nebo futuristickém Lexusu LF-30 Concept.

Zero Gravity

Vozidlo připomínající motocykl využívá speciální systém Magnetic Levitation, který díky magnetickému poli Měsíce může levitovat nad jeho nerovným povrchem. Zero Gravity se dokáže samozřejmě i pohybovat, a to značnou rychlostí – 500 km/h. Konstrukce stroje se plně soustředí na řidiče, přičemž ovládací prvky připomínají opratě. V designu se nezapomnělo na charakteristickou mřížku chladiče Lexus. Autorem je Karl Dujardin.

Lexus Cosmos

Cosmos je velká kosmická loď určená k delším vesmírným výpravám i ke kratším cestám kolem Měsíce. Typickým prvkem tohoto létajícího tělesa, jehož tvar připomíná pero, je prosklený segment. Plní úlohu pozorovatelny a místa, kde si lze užít stav beztíže. Na palubě nechybí ani komfortní kabina a celý projekt ukazuje, jakou podobu by jednou cestování vesmírem mohlo mít. Koncept vypracoval Jean-Baptiste Henry.

Bouncing Moon Roller

Budoucností však podle projektantů Lexusu nejsou jen kosmické lodě, ale i Bouncing Moon Roller, který se občas dokáže vznést i do značné výšky. Tento kulatý vůz je postaven na pružném povlaku z grafenových nanotrubiček a jako míč přeskakuje překážky. Kabina a baterie pohánějící jeho motory jsou uvnitř a gyroskopicky se stabilizují. Bouncing Moon Roller je dílem Julien Marie.

Lexus Lunar Cruiser

Lunar Cruiser je všestranný vůz s obrovskými koly a silnými pneumatikami, který si poradí i s velkými a ostrými skalami. Kola se navíc umí otočit o 90 stupňů a umožnit lodi vznést se jako dron nad povrch Měsíce. Kabina má aerodynamický tvar a odkazuje na stylistiku aut japonské značky. Její interiér je podobně komfortní. Autorem návrhu je Keisuke Matsuno.

Lexus Lunar Mission

Toto kosmické plavidlo vzniklo pro ty, kdo se chystají na svůj první let na Měsíc a hodlají stanout na jeho povrchu. Charakteristickým prvkem je zrcadlový povrch odrážející výhled do vesmíru během letu. Křídla Lexus Lunar Mission mají atypický, silně zakřivený tvar a připomínají logo japonské značky. Koncept vytvořil Yung Presciutti.

Lexus Moon Racer

Moon Racer se zaměřuje na vyznavače aktivního životního stylu. Vůz se může pohybovat po různých površích a nezaskočí ho ani skoky, šplhání do výšek či závodní jízda. Pro ještě větší zážitek z jízdy je řidič obklopen velkou prosklenou kopulí. Koncept Lexus Moon Racer je také dílem Yunga Presciuttiho.

Lexus Lunar

Lunar je mnohem větší vůz, jehož úkolem je usnadnit bezpečné objevování měsíčních zákoutí. Jeho konstrukce se skládá ze dvou částí: dole je platforma se šesti silnými a odolnými koly, nahoře pak osobní kabina. Horní část vozidle se může odpojit a sloužit jako základna měsíční kolonie. Lexus Lunar představuje další projekt Yunga Presciuttiho.

You may also like...