Devátý díl pořadu Na houpačce bude speciál o koních, jak jinak než z ranče

Rodinný život představuje základ spokojeného života. Chcete ten váš vylepšit také? Pak sledujte devátý díl rodinného pořadu Na houpačce už v sobotu 29. května v 17.55 na Primě. Každý, kdo má rád zdravý životní styl a rodinnou pohodu, jistě uvítá nový magazín Na houpačce. Týdeník plný inspirace, nápadů, ale také zábavy a toulek po České republice.

Tentokrát se s Evou vydáme na ranč v Knínicích. Úvodem se dozvíme něco o historii místa, proč se vesnice jmenuje právě Knínice i to, odkdy se na jejím území datuje první zmínka právě o koních. S majiteli ranče probereme typy westernových plemen, jak se rozlišují, co to znamená quater horse, kde se bere dynamika westernových plemen a proč je s nimi taková zábava. 

Kluci s ohledem na tematiku vyrobí dřevěného koníka pro sestru. Takového, jakého malá děvčata milují po staletí. Také se dozvíme, jak na akupresurní masáž koní, kde má na těle kobylka důležité relaxační body a proč koníkům stačí zajít na masáž jen jednou ročně. 

Jestli právě plánujete začít jezdit na koních, dozvíte se, kdy je správná doba vyhoupnout se do sedla, jestli je nezbytné začít jezdit na koních a kdo si rovnou může troufnout i na větší plemena. Také probereme, proč je důležité mít respekt a ke koni přistupovat vždy s čistou hlavou a soustředit se jen na něj. 

V duchu tématu vyrobí Eva s holkami lapače snů. Ty pravé indiánské, které zaženou od postelí i ty nejhorší noční můry. Závěrem zjistíme, jak důležitá pro klidný život je farmakognozie, jak se orientovat v bylinkách a proč je koně potřebují jako dobrotu k běžné stravě. A také to, proč si zaslouží vybrat si vlastní směs.

A ještě si stihneme uvařit raw. Tedy pokrm z živé stravy. Jednoduchý, plný energie, bez zbytečné chemie. Přidáte se k nám?

Po pořadu Na houpačce bude následovat krátké okénko Eva testuje, ve kterém budou diváci testovat v domácích podmínkách produkty, které Evu v průběhu přípravy pořadu zaujmou. Praktické rady tedy budou obsaženy v každé minutě obou pořadů.

Vždy v sobotu se diváci mohou těšit na rady, tipy a inspiraci pro zdravý životní styl i duševní pohodu celé rodiny. Každý díl je natáčen v krásném prostředí českého venkova.

Foto: FTV Prima

You may also like...