dnata oznámila investici 100 milionů dolarů do své environmentální politiky

Společnost dnata, přední globální poskytovatel leteckých a cestovních služeb, oznámila, že v příštích dvou letech zainvestuje 100 milionů USD (přes dvě miliardy korun) do své environmentální politiky, aby tak zvýšila svou ekologickou efektivitu v rámci celé své globální sítě. Tato dlouhodobá investiční činnost směřovaná do infrastruktury, vybavení společnosti a celkového zlepšení procesů podpoří strategické cíle společnosti, které mimo jiné zahrnují snížení uhlíkové stopy do roku 2024 o 20 % a do roku 2030 dokonce o 50 %.

V oblasti snižování uhlíkové stopy, redukce odpadu a snižování spotřeby energie jsme dosáhli velkého pokroku. Ve spolupráci s našimi partnery budeme i nadále zvyšovat investice i naše úsilí do všech těchto iniciativ, abychom tak dosáhli stanovených cílů a pomohli zachovat životní prostřední pro současné i budoucí generace,” řekl Steve Allen, CEO dnata Group.

Investice do infrastruktury a vybavení na podporu snížení uhlíkových emisí

Společnost dnata v posledních letech významným způsobem zainvestovala do pokročilých technologií s cílem optimalizovat své zdroje a zlepšit provozní efektivitu ve všech svých zařízeních. Ve stávajících závodech ve Velké Británii, Singapuru a Irsku implementovala prvky využívají obnovitelné zdroje energie jako jsou solární panely, rekuperační jednotky a stanice na dobíjení elektromobilů. Společnost zahrne i další iniciativy na podporu snížení uhlíkových emisí, a to v rámci výstavby a provozní činnosti ve svých plánovaných nákladních střediscích v Nizozemsku a Iráku.

Ekologie je hlavním aspektem společnosti také při plánování vozového parku. dnata zvýšila investice do elektrických a hybridních ramp, pozemních podpůrných zařízení (GSE), vysokozdvižných vozíků a obnovila stávající GSE pomocí nových technologií na podporu snížení emisí, a také je aktualizovala podle nejnovějších bezpečnostních a kvalitativních norem. Díky tomu se dnata stala první společností poskytující služby pozemního odbavení, která v USA a Spojených arabských emirátech úspěšně odbavila letadla za dodržení norem GSE s nulovými emisemi.

Redukce plýtvání potravin díky analýze spotřebitelských trendů

Cateringový tým společnosti dnata investoval do vylepšení svých procesů, aby minimalizoval svou ekologickou stopu. Tento tým úzce spolupracuje s mnoha zákazníky z řad leteckých společností na analýze spotřebitelských trendů a na využití prediktivních dat k optimalizaci F&B pro palubní catering. Analýza dat pomáhá společnosti nejen redukovat plýtvání potravinami, ale také spotřebu paliva spojenou s přepravou nadměrného nákladu. Kromě toho dnata catering upřednostňuje a následně dodává lokální produkty, aby snížila počet mil spojených s přepravou potravin.

Společnost dále v rámci svých podnikatelských jednotek přijala iniciativy na úsporu spotřeby vody a recyklaci materiálů jako je papír, plast, karton, dřevo, sklo, kov, použité kuchyňské a minerální oleje. Začátkem tohoto roku se společnost rovněž zavázala snížit množství odpadu směřujícího na skládky o 20 % do roku 2024.

Podpora udržitelného cestování

dnata začlenila svoji environmentální politiku napříč všemi svými organizacemi s cílem nabízet zákazníkům ještě lepší volbu pro jejich leteckou přepravu. Korporátní služby společnosti zahrnují řešení pro akce v šetrném režimu a udržitelné cestování, dále monitoring a reportování uhlíkových emisí v souladu s globálními standardy.

Skupina dnata Travel Group ve Velké Británii investovala do zelených technologií a představila nové firemní postupy, aby tak posílila svoji celkovou environmentální efektivitu. Skupina se přeorientovala na energii z udržitelných zdrojů, ve všech svých kancelářích tak využívá elektřinu pouze ze zelených zdrojů, dále ze svých provozů vyřadila plasty na jedno použití a prostřednictvím své iniciativy „bezpapírová kancelář“ snížila spotřebu papíru o 4 miliony stran ročně. Rovněž zavedla novou praxi ve zpracování odpadů, veškerý nerecyklovatelný odpad je odvážen do speciálních zařízení na jeho následné energetické využití, žádný odpad tak nekončí na skládkách. Kromě toho nahradila 80 % svého vozového parku elektrickými nebo hybridními vozy s cílem provozovat do roku 2024 plně ekologický vozový park.

Mobilizace globálních týmů

dnata zapojuje a mobilizuje své zaměstnance prostřednictvím programu společenské odpovědnosti dnata4good. Letos v květnu se stovky zaměstnanců dnata po celém světě spojily a účastnily se firemní iniciativy „dnata čistí svět“. Dobrovolníci dnata čistili pláže, řeky, kanály a parky v desítkách zemí po celém světě.

dnata nabízí pozemní odbavovací, nákladní, cestovní, cateringové a maloobchodní služby ve 36 zemích napříč šesti kontinenty. Ve finančním roce 2021-22 týmy dnata na podporu zákazníků zajišťovaly více než 527,000 odbavení letadel a jejich přípravu na opětovné vzlétnutí, přemístily 3 miliony tun nákladu, připravily 39,9 milionů jídel a zaznamenaly celkovou transakční hodnotu (TTV) cestovních služeb ve výši 632 milionů USD.

You may also like...