Do sdílených kanceláří se začínají vracet nájemci. Základním standardem se stává bezpečnost poskytovaných služeb

Holešovické centrum Business Link Visionary zůstalo otevřené i v době vládních opatření, v průměru jej však využívalo pouze 5–10 % klientů. Do sdílených kanceláří se po takřka dvou měsících začínají vracet jejich uživatelé. Základním standardem se stává bezpečnost poskytovaných služeb, která je současně hnací silou evoluce probíhající v tomto segmentu. Zákazníci při poptávce prostor nyní ještě více zdůrazňují také ekonomické aspekty. Z důvodu optimalizace nákladů budou společnosti část svých kancelářských kapacit řešit právě pomocí flexibilních sdílených kanceláří.

Přestože Business Link nepřerušil v posledních dvou měsících pandemie COVID-19 své fungování, do holešovického centra flexibilních kanceláří pravidelně docházel jen malý zlomek klientů. „I přesto, že jsme přijali mnohá hygienická opatření, byl pokles docházky nájemců do našich prostor výrazný, přes 90 %,“ přibližuje situaci v době nejpřísnějších opatření Jana Gerhátová, manažerka péče o zákazníky Business Link. Nyní společnost informuje, že se klienti začínají do svých servisovaných kanceláří vracet. „V pondělí 18. května bylo v našich prostorech Visionary nejvíce nájemců od počátku pandemie. Tendence k návratu vyplývá také z průzkumu mezi našimi klienty. Ti se hodlají vrátit k normálnímu provozu v horizontu nejbližších dnů, maximálně týdnů,“ doplňuje Jana Gerhátová.

Evoluce místo revoluce

Zdraví a bezpečnost zaměstnanců i klientů je nadále pro Business Link prioritou. „Informace získané od nájemců, kteří využívají naše prostory na denní bázi, jsou pro nás zásadní. Díky dobré přípravě nešlo o žádnou revoluci, ale pouze o evoluční, malé změny,“ říká zástupkyně společnosti Business Link s upřesněním, že byla upravena především pravidla pro používání společných prostor. Provozovatelé proto očekávají, že v souvislosti s rozhodováním o návratu do kanceláří nebo při uzavírání nových smluv v budoucnu, bude význam bezpečnostních standardů rychle narůstat – bezpečnost se stane novým měřítkem konkurenceschopnosti. „O to více nás těší zpětná vazba našich klientů, kteří zdůrazňují, že se u nás cítí bezpečně. Oceňují dosud přijatá opatření a přímo hovoří o ochotě vrátit se. Vědí, že oddělené kancelářské prostory vytvářejí něco jako dobře chráněnou pevnost, která jim poskytuje bezpečné a pohodlné pracovní podmínky i v této neobvyklé době,“ dodává Jana Gerhátová.

Kanceláře vstupují do nové reality

Podle společnosti Business Link přinese postpandemická realita vedle bezpečnosti také progresivní změny flexibilních kanceláří, a to i z ekonomických důvodů. „Zvýší se význam smíšených řešení v nájemních smlouvách. Část kancelářských kapacit si budou společnosti pronajímat v tradičních kancelářských prostorech na základě standardní smlouvy, zbývající část pak bude doplněna o flexibilní přístupovou službu do flexibilních kanceláří,“ uzavírá výhled do blízké budoucnosti Jana Gerhátová s tím, že rostoucí obliba flexibilních kancelářských prostor je na trhu patrná již delší dobu, kdy tyto kapacity stále více využívají velké společnosti a korporace. Jejich prostřednictvím chtějí dosáhnout optimalizace nákladů spojených s tradičním pronájmem. Díky flexibilnímu řešení mohou firmy kdykoli zvětšit nebo zmenšit prostor, který využívají, a přizpůsobit jej aktuálním obchodním potřebám.

You may also like...