DS Automobiles představí o víkendu na E-Prix v Římě nový automobil

Po zahájení sezóny, které bylo pro DS Automobiles a jejího partnera Techeetah velmi napínavé, se v sobotu a neděli 10. a 11. dubna uskuteční v italském Římě druhé kole E-Prix světového šampionátu ABB FIA Formule E. Při této příležitosti představí DS Automobiles vůz DS E-Tense FE21, monopost, který převezme štafetu od úřadujícího šampiona DS E-Tense FE20.

Nové hnací ústrojí, které vyvinula soutěžní divize společnosti DS Automobiles DS Performance pro tým DS Techeetah, je vzhledem k využití nejnovějších elektrických technologií a obnově téměř všech dílů synonymem velkého technologického kroku vpřed. Vůz DS E-Tense FE21 s motorem, převodovkou a invertorem, které prošly velmi významnými změnami, bude mnohem výkonnější než předchozí monopost. Vývoj tohoto hnacího ústrojí by samozřejmě nebyl možný bez zapojení týmů Total, jejichž odborníci úzce spolupracovali s kolegy na vývoji specifických inovativních maziv a chladicích kapalin. Nové hnací ústrojí, na němž společnost DS Automobiles ukázala svůj technologický um, získalo homologaci na 2 roky a jeho cílem bude dovést tým DS Techeetah ke třetímu dvojnásobnému titulu ve Formuli E.

Řím jako klíčový okamžik

Jak říká ředitel DS Performance Xavier Mestelan Pinon, „kromě toho, že je Řím ikonickým závodem šampionátu Formule E, bude pro DS Automobiles znamenat také klíčový okamžik. Právě na této akci odhalíme naše nové hnací ústrojí, které bude v souladu s předpisy používáno až do konce příští sezóny. Kompletně přepracovaný mechanismus přinese výrazné zvýšení výkonu. To vše se samozřejmě musí ověřit v závodních podmínkách, ale tým si věří. DS E-Tense FE21 by měl být pro naše závodníky i celý tým při jejich snaze získat nové tituly jednoznačným přínosem!

V osobnějším duchu pak Xavier Pinon uvedl, že při tomto závodě také předá štafetu Thomasi Chevaucherovi. „Tomu blahopřeji a upřímně děkuji za to, čeho jsme společně za všechny ty roky dosáhli. Jsem si jist, že dovede tým k novému úspěchu! Rád bych také využil této příležitosti a srdečně poděkoval všem členům „mého týmu“, se kterým jsem prožil tolik výjimečných okamžiků. S dojetím se rozloučím se všemi těmi talentovanými lidmi… s mou rodinou… V každém případě je samozřejmě budu chtít nadále sledovat, což nebude příliš obtížné, protože jsem si jist, že tým bude často vidět na nejvyšších stupních vítězů!“, uvedl   Xavier Mestelan Pinon.

Bohumil Brejžek
Foto: DS Automobiles

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...