Evropské podniky očekávají, že digitální transformace zvýší produktivitu v průměru o 38 %

Nový průzkum ukazuje, že podniky mají důvěru v technologie, které zvyšují jejich produktivitu. Při dokončení svých procesů digitální transformace ovšem čelí velkým znalostním a dovednostním překážkám. Evropské podniky očekávají, že digitální transformace technologií zvýší jejich produktivitu v průměru o 38 % za pouhé 3 roky, přičemž celková návratnost investic (ROI) se očekává za necelých 5 let. Procesy digitální transformace však dosud dokončilo v průměru pouze 15 % organizací.

Téměř 40 % respondentů uvedlo, že mají pocit, že jejich organizace zaostává za konkurencí, pokud jde o digitální transformaci. Hlavními překážkami zavádění transformativních digitálních technologií byly: nedostatek interních znalostí (35 %), nedostatek interních IT pracovníků, zdrojů a dovedností (32 %), obavy ohledně interoperability se stávající IT infrastrukturou (30 %) a nedostatek externí specializované IT podpory nebo povědomí specializovaných poskytovatelů (30 %).

„Tento výzkum ukazuje, že evropské podniky chápou, že nejnovější technologická řešení mohou transformovat jejich obchodní operace a pomoci jim učinit významné kroky vpřed v produktivitě, ale pro mnohé stále existují zjevné překážky, které je třeba překonat,“ říká Jan Kämpfer, marketingový ředitel společnosti Panasonic Connect Europe.

„Podniky mají nedostatek interních odborných znalostí a zdrojů a snaží se najít externí odbornou podporu, kterou potřebují k provedení svých plánů. To byl přesně důvod, proč byla před více než rokem založena společnost Panasonic Connect Europe, která spojuje technologický hardware, softwarová řešení a odborné znalosti v oblasti služeb, aby pomohla organizacím a podnikům řešit výzvy digitální transformace.“

Průzkum, který provedla nezávislá výzkumná společnost Opinion Matters a který si objednala společnost Panasonic Connect Europe, odráží názory 300 vedoucích pracovníků s rozhodovací pravomocí odpovědných za digitální transformaci podnikání ve Velké Británii, Francii a Německu.

 

Skupina Panasonic, která je celosvětovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení pro široké využití v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového a jiného průmyslu, komunikací a energetiky, přešla od 1. dubna 2022 na systém zastřešující společnosti, kde Panasonic Holdings Corporation slouží jako holdingová společnost, pod níž spadá osm dalších obchodních společností.  Skupina založená v roce 1918 si klade za cíl zvyšování blaha jednotlivců i společnosti a svoji obchodní činnost řídí podle základních principů, na jejichž základě vytváří nové hodnoty a nabízí udržitelná řešení pro moderní svět Za účetní rok končící 31. března 2022 skupina vykázala konsolidované čisté výnosy ve výši 56,40 miliardy eur (7 388,8 miliardy jenů). Skupina Panasonic jako celek je oddána myšlence zvyšování blahobytu a poskytuje špičkové výrobky a služby, které vám pomohou žít kvalitnější život. 

Společnost Panasonic Connect Europe zahájila činnost 1. října 2021 a vytvořila novou agilní organizaci zaměřenou firemní zákazníkySpolečnost s více než 400 zaměstnanci pod vedením generálního ředitele Hiroyuki Nishiuma si klade za cíl přispívat k úspěchu svých zákazníků inovativními produkty a integrovanými systémy a službami – to vše s cílem naplnit svou vizi měnit práci, rozvíjet společnost a propojit se s budoucností. 

Pro více informací navštivte: https://eu.connect.panasonic.com

You may also like...