Festival Mladí ladí jazz se naladil na internet, přináší online koncerty; jako první vystoupí Ondřej Pivec

Festival Mladí ladí jazz přináší sérii online koncertů. Od tohoto týdne se každý čtvrtek od 18 hodin mohou nejen příznivci jazzu těšit na vystoupení českých hudebníků streamovaná na facebookovém profilu festivalu. Tento čtvrtek zahájí linku online koncertů Mladí ladí stream varhaník Ondřej Pivec se svou historicky první domovskou kapelou Organic Quartet. Ondřej Pivec patří k mezinárodně nejúspěšnějším českým jazzovým muzikantům a je mimo jiné spoludržitel ceny Grammy spolu s americkým zpěvákem Gregorym Porterem, jehož je dvorním klávesistou. Zakoupením dobrovolného „vstupného“ mohou zájemci přispět a podpořit tak umělce i festival v době, kdy nelze realizovat žádné kulturní akce. Všichni, kteří přispějí, získají doposud nevydanou skladbu Organic Quartetu nahranou během karantény. V dalších týdnech vystoupí například Top Dream Company nebo Prago Union. Partnery online koncertů jsou Český rozhlas Vltava a Kytary.cz

„Sérií online koncertů i soutěží Jazzfruit chceme podpořit české hudebníky, kteří ve stávající situaci zůstali bez možnosti výdělku,“ dodává za organizátory Jan Gregar. Do online světa se letos totiž mimořádně přesouvá i soutěž Jazzfruit, ve které festival Mladí ladí jazz už deset let vyhledává zajímavé a nadějné talenty v široké paletě jazzových i jiných žánrů. Soutěž je určena pro muzikanty do 35 let a uzávěrka přihlášek je 30. dubna. Stejně tak organizátoři plánují přenést alespoň částečně on-line projekt Mladí ladí dětem. 

Mladí ladí jazz, který každým rokem ve své nápadité dramaturgii ukazuje, že jazz nemá hranice a je otevřen nejrůznějším hudebním žánrům a vlivům, by dle původních plánů měl nyní mířit do druhé poloviny. Většinu původně oznámených koncertů se pořadatelům podařilo přesunout na podzimní termíny. Samozřejmě za předpokladu, že je s ohledem na okolnosti bude možné realizovat. Stejně tak je snaha přesunout na podzimní termín sérii interaktivních koncertů Mladí ladí dětem s držitelem Grammy Oranem Etkinem. Informace budou průběžně aktualizovány na webových stránkách festivalu. Zakoupené vstupenky v tuto chvíli zůstávají v platnosti pro náhradní termíny.

Ondřej Pivec mimo jiné spolupracuje s Českým rozhlasem Vltava, kde každý pátek uvádí pořad Jazzový podvečer, ve kterém můžeme slyšet jazz, soul, hip-hop nebo elektroniku, tedy hudbu vycházející z jeho uměleckého života v New Yorku a na světových turné. Organic Quartet založil Ondřej Pivec v roce 2005 a sešli se v něm jedni z nejkvalitnějších hudebníků, které česká hudební scéna tehdy nabízela: Jakub Doležaltenorsaxofon, Libor Šmoldaselektrická kytara a Tomáš Hobzek – bicí. Společně absolvovali obrovské množství koncertů jak na domácí, tak na zahraniční scéně. Hudba Organic Quartetu respektuje klasický jazz, který je však prokládán moderními prvky, charakteristickými vysokou invencí, improvizací a především zvukem hammondových varhan, na které hraje Ondřej Pivec. Kapela získala cenu Anděl za svou první desku Don’t Get Ideas.

Mladí Ladí Jazz 2020 – zatím potvrzené nové termíny

James Holden (UK) & Wacław Zimpel (PL) / Himalayan Dalai  Lama – zrušeno

7. října / Jayy Club Tibet, Olomouc Madison McFerrin (US)
8. října / Jazz Dock, Praha Madison McFerrin (US) / Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý
10. listopadu / Rock Café, Praha The Lesson GK (US) / Jay Delver

Bude upřesněno                                 Moon Hooch (US)
Bude upřesněno                                 Oran Etkin (US)

Více informací:
Web: www.mladiladijazz.cz
Facebook: www.facebook.com/mladiladijazz/

Foto: Dušan Tománek

You may also like...