Filmový klub Spoiler má za sebou první promítání letního semestru

Filmový klub Spoiler, vedený studenty Vysoké školy ekonomické v Praze, už promítá v plné síle. Prvním snímkem letního semestru se stal Oscary ověnčený Green Book, čímž spolek navázal na též Oscarově úspěšného Parazita, kterého vysílal na podzim.

Poslední únorový čtvrtek patřil promítání snímku Green Book. Americká road movie z roku 2018 přilákala do Likešovy auly na VŠE přes 80 návštěvníků. Zúčastnit se mohli zdarma jak studenti a zaměstnanci VŠE, tak široká veřejnost.

Původně chtěl Spoiler v rámci únorového promítání nabídnout vítěze Oscarů 2020, tím se však stal již v listopadu promítaný Parazit. Na plátno se tak dostal Green Book, který oscarová ocenění sbíral před rokem.

Na další akce se mohou filmoví nadšenci těšit koncem března a dubna. Program se aktuálně připravuje.

Oblibě Spoileru se těší i jeho spoluzakladatelka Johana Fořtová. „Filmový kick-off v roce 2020 máme úspěšně za sebou! Studenti si teď mohou zapsat do svých školních harmonogramů: poslední čtvrtek v měsíci = promítání filmů v Likešovce zdarma! Těší nás, kolik filmových fanoušků na VŠE studuje, o čemž svědčí i narůstající počet zájemců o členství v organizaci. Momentálně řešíme hlavně koncepci klubu, jaké filmy chceme promítat a jaký doprovodný program chceme s promítáním pojit. Rádi uvítáme další filmové nadšence, kteří by se s námi chtěli podílet na zlepšování kulturního života na VŠE,“ dodává Johana.

Filmový klub Spoiler mohou fanoušci sledovat na Facebooku a Instagramu, popř. na LinkedIn. Zde se také mohou hlásit zájemci, kteří by se chtěli zapojit do organizace promítání. Momentálně klub shání např. členy do produkčního a komunikačního týmu, ale každý, koho baví filmy, si v klubu může najít něco svého, co ho bude bavit.

Poděkování za podporu a spolupráci patří partnerům klubu, kterými jsou Katedra multimédií, Vysoká škola ekonomická v Praze a mediální partner iList.

You may also like...