Finále soutěže Čs. beat-festivalu

Finále soutěže Čs. beat-festivalu se blíží, porotci učinili první krok a poslali do semifinále šestnáct skupin. Jsou to: AYA Žilina, Back to The Roots Bzenec, Bluesberg Olomouc, Doktor Doll Vysočina, Geronimo Praha, Hrabě Monte Crazy Nové Město na Moravě, Joe Purple Louny, LAMPS Bratislava/Trnava, Mad Days Praha, Particles Trenčín, Souperman Brno, The Drops Praha, Tonal Construct Brno, Třískáč Klatovy, Whatrock Praha, Wrak! Brno. Odborná porota do 15. září pak z těchto šestnácti skupin vybere pětici do finále. Šestého finalistu pak vyberou fanoušci pomocí SMS.
Finále bude 8. listopadu 2019 od 18:00 v brněnském Sono Centru. Jako host vystoupí BUTY

Vítěz finále si zahraje 28. března 2020 v pražské Lucerně na Koncertu legend. Bude hrát po boku Michala Prokopa a jeho Framus Five, Romana Dragouna a skupiny Futurum, dále v Lucerně vystoupí Vítkovo kvarteto, Laura a její tygři, Precedens a zajímavá skupina z Bratislavy Bullet Holes.

Buty jsou česká populární hudební skupina, původně z Ostravy, která vznikla v roce 1986 ze skupin U238 a B komplex. Zakládajícími členy jsou Richard Kroczek a Radek Pastrňák. V hudbě skupiny Buty se mísí velké množství hudebních stylů (rock, folk, folklor různých etnik, country, jazz, reggae a další) s nápaditými a vtipnými texty. Zatím posledním albem je Duperele. Název skupiny znamená „Boty“ v lašském nářečí, do kterého bylo slovo převzato z polštiny.

Foto: Petr Brodecký

Semifinalisté:

AYA Žilina
Back to The Roots Bzenec
Bluesberg Olomouc
Doktor Doll Vysočina
Geronimo Praha
Hrabě Monte Crazy Nové Město na Moravě
Joe Purple Louny
LAMPS Bratislava/Trnava
Mad Days Praha
Particles Trenčín
Souperman Brno
The Drops Praha
Tonal Construct Brno
Třískáč Klatovy
Whatrock Praha
Wrak! Brno

You may also like...