FTV Prima uvádí nový pořad Cesty z dluhů. V prvním díle řeší své problémy mladá rodina v dluhové pasti

Příběhy účastníků docushow Cesty z dluhů jsou různé, ale jedno mají společné. Účastníci všech dílů vědí, že je třeba postavit se na vlastní nohy, zvládnout dluhy a nepropadat se hlouběji do pasti nesplacených úvěrů i nevýhodných půjček. Jenže v běžném životě, bez poradce, se to málokdy podaří. I proto přichází skupina Prima s novým pořadem Cesty z dluhů. Představí čtyři rodiny, které se souhrou okolností ocitly ve špatné finanční situaci. V každém díle moderátor a finanční poradce Jan Waldhauser radí, jak projít krizí rodinného rozpočtu. Rozdává úkoly, které vedou k lepší finanční gramotnosti, a penalizuje ve chvíli, kdy členové rodiny úkoly nesplní či nemají ani snahu s problémy cokoliv dělat. Jak se říká: Peníze hýbou světem… hýbou ale i vztahy, a tak je cílem pořadu „Cesty z dluhů“ zajistit nejen plné peněženky, ale i spokojenost rodiny.

Zvládne Sára finanční krizi, nebo se jí díky nedostatku peněz rozpadne rodina? Sledujte pořad Cesty z dluhů 4. 8. 2020 ve 21:30 na Primě.

Přihlásili se do pořadu, protože chtějí pomoct zlepšit finanční situaci a chtějí poukázat na to, že mladí to mají těžké. A že se velice lehko stane, že se člověk ocitne v dluhové pasti.  Mají vroubek u bank a pak už nemají možnost konsolidovat půjčky. A ani o tom se moc nemluví.

Chtěli by domeček, protože by Sára chtěla založit azyl pro opuštěné psy. Touží po tom být konečně soběstační. Nejen finančně, ale také nezávislí na řetězcích. Pěstovat si vlastní zeleninu apod. Honza má také sen. Rád renovuje auta, tak by si u domu pořídil dílnu a věnoval se koníčku, který dokáže být taktéž výnosný.

Oba mladí lidé, se i s ohledem na syna, chtějí zbavit dluhů a dostat se do fáze, kdy je budou schopni splácet a něco ušetřit. Nemají totiž žádnou finanční rezervu, což se právě v uplynulých dnech ukázalo jako zásadní problém. Primárně se ale potřebují naučit hospodařit s penězi. Nedovedou si totiž představit, že by v takovém marastu žili další roky. Bez jistoty, možnosti vyjet na víkend, na dovolenou.  

Foto: FTV Prima

You may also like...