Gorilí táta Marek Žďánský poslal do světa další knihu

Marek Ždánský, přezdívaný „gorilí táta“, se před lety staral v pražské zoo o nejslavnější českou gorilu Moju, kterou zachránil, stejně jako další při povodních, a jeho příhody se zvířaty převyprávěla spisovatelka Markéta Pilátová v knize Gorilí táta.

Marek sice po přestěhování Moji do španělského přírodního parku Cabárceno ze zoologické zahrady také odešel, ale tito primáti mu přirostly natrvalo k srdci. Začal za nimi jezdit do Afriky, aby jim ještě víc porozuměl.

Hlavně jsem si řekl, že chci být u toho, jak se gorilí populace v Ugandě, Kamerunu, Rwandě a Kongu pomalu a díky velkému úsilí mnoha lidí obnovuje a roste,“ říká Marek Žďánský. Sešli se proto s Markétou znovu, aby tenhle nadějeplný příběh zaznamenali, a také aby k ochraně volné přírody přispěli.

Z každé prodané knihy věnujeme 10 korun na podporu některého projektu, jehož cílem je zachovávat krajinu a podmínky pro život jejích přirozených obyvatel,“ dodal Žďánský.

Jeho knižní novinku coby kmotři pokřtil herecký a životní pár – Jana Boušková a Václav Vydra. Sami mají velmi blízko ke zvířatům a rádi prý vždy podpoří každou takovou dobrou a smysluplnou věc.

Marek Žďánský o své lásce ke gorilám, o cestě do zoo i z něj, o záchraně při povodních i dalších plánech, promluvil nedávno v talk show na Seznamu „Face To Face

Foto: Jaroslav Hauer

You may also like...