Karel Cubeca vydává knihu Vyměřený čas v nakladatelství Alpress

Nejchytřejší Čech, skromný filozof, světově uznávaný malíř, výjimečný pedagog  a jeden z nejlepších moderních spisovatelů současnosti. Řeč je o Karlu Kostkovi, jehož jméno se v poslední době skloňuje ve všech médiích.

Karel Kostka vešel do povědomí zejména rozhovory v médiích mimo jiné i o své knize Kdo jsme, kterou vydalo nakladatelství Alpress již v roce 2015. Kniha, která zaznamenala velký úspěch, se věnuje obecné teorii vědomí, času, prostoru a bytí. O jeho filozofické a psychologické přednášky projevily zájem mnohé univerzity a dočkaly se i knižního zpracování.

Majitel a ředitel střední soukromé školy patří se svým IQ vyšším než 200 mezi nejchytřejší lidi planety a z toho také vyplývá jeho členství v Mense. Kromě mnoha zájmů je nadaným spisovatelem i malířem a o svá díla se nebojí podělit i za hranicemi, kde vystavoval v mnoha významných světových galeriích. Na doporučení zahraničních partnerů přizpůsobil své jméno světu a přijal umělecký pseudonym Cubeca, pod nímž také najdeme jeho románovou tvorbu. Zejména literární činnost je pro něj, jak sám říká, způsobem duševní relaxace a prostorem k zamyšlení.

Nyní v nakladatelství Alpress vyšel jeho další titul s názvem Vyměřený čas. Od dosud publikovaných autorových knih se liší zejména žánrem, který spadá do kategorie science fiction a bezesporu tuto oblast obohatí.

Příběh situovaný na obydlené planetě Mars, které hrozí zkáza a vyhynutí, řeší podstatu lidského bytí a otázku, co je člověk ochoten obětovat pro to, aby zachoval svůj rod. Bezesporu výjimečná kniha tak potěší nejen milovníky dobrodružné a sci-fi literatury, ale i přemýšlivé čtenáře, kteří tuto kombinaci mají v oblibě.

Že je Karel Kostka multižánrovým spisovatelem dokazuje další kniha, která se díky oblibě dočkala v posledních dnech dalšího dotisku. Jde o humorný a emotivní román o malém chlapci jménem Kawa 9, který byl dílem osudu prodán za rezavý budík obchodníkům s lidmi a dostal se až do USA, kde dospěl a stal se agentem CIA. 

You may also like...

1 Response

  1. 5.3.2020

    […] na celou on-line ukázku knihy Vyměřený čas Odkaz na knihu Vyměřený časOdkaz na článek ke knize Vyměřený čas. Categories: Aktuality a novinky, Knižní novinkyOd Miroslava […]