Harfistka Jana Boušová a houslista Maxim Vengerov vystoupili na prestižním večeru v Monaku

Houslista Maxim Vengerov oslovil přední českou harfistku Janu Bouškovou ke společnému vystoupení na prestižní akci v Monaku. Úspěch hudebního dua byl obrovský a zakončený standing ovation.

Jana Boušková, která je mj. aktuálně první českou profesorkou výukou na harfu v ČR a Maxim Vengerov spolu vystupovali v minulosti již několikrát. Například v roce 2004 podnikli velké evropské turné, kde přední česká harfistka byla nejen sólistkou dirigenta Maxima Vengerova, ale zároveň si s ním zahrála skladbu “Maximum”, která byla pro ně napsána izraelským skladatelem Benjaminem Yusupovem. Společně se již setkali také na pódiích několika zahraničních festivalů!


Je to takový splněný sen. Úžasná atmosféra, skvělé publikum, báječná organizace. Co víc si můžeme přát,“ prozradila Jana Boušková, která je také první profesorkou výuky na harfu v ČR.

Na akci v Monte Carlu vystoupila, kromě dua housle-harfa, také světově proslulá ballerina Alina Cojocaru.
Uzavřené významné kulturní akce s názvem “100 Procent Art” se zúčastnily ty nejvýznamnější osobnosti z Monaka a zahraničí.

Maxim Vengerov zavítá brzo do Prahy. V září bude sólistou zahajovacích koncertů sezóny Symfonického orchestru hl.m.Prahy, FOK.

You may also like...