Herci a tvůrci filmu Poslední závod se zúčastnili Jizerské 50

V rámci Jizerské 50 se v sobotu 12. února běžel i závod na 10 km, jehož se zúčastnili zástupci filmu Poslední závod. Tým běžel v historických kostýmech na dobových lyžích a herci měli startovní čísla postav, které ztvárňují v příběhu Hanče, Vrbaty a Ratha. Skupinu v čele s Kryštofem Hádkem, Markem Adamczykem a Vladimírem Pokorným doplnil režisér Tomáš Hodan a producenti filmu Ondřej Beránek a Martina Knoblochová. Producent Ondřej Beránek vysvětluje, jak se tento nápad zrodil: „Ve filmu Poslední závod jde také o padesátikilometrový závod, a tak nám spojení s nejznámějším českým běžkařským závodem přišlo úplně jasné.

A Marek Adamczyk doplňuje: „Zatímco při natáčení jsme měli štěstí na špatné počasí, včera jsme měli štěstí na naprosto nádherný den a podle toho také vypadal závod. Běželo se mi skvěle a historické lyže jsem si vysloveně užil. Jeli jsme pomaloučku, občerstvovali jsme se. Nebyl to ani tak závod jako spíš zážitek.“

Své bezprostřední pocity přidal také Kryštof Hádek, který si ve filmu Poslední závod zahrál titulní roli Bohumila Hanče: „Jizerky jsou přívětivé. Na natáčení v Krkonoších jsme měli mínus 15 stupňů a vítr 80 km v hodině. Tady nám svítilo sluníčko.“ K samotnému filmu Kryštof Hádek poznamenal: „Příběh Bohumila Hanče znám od malička. Jezdím celý život na běžkách. Měl jsem tu čest prožívat na svoji kůži jeho závod minutu po minutě. Kdo takovou šanci má?“ Na závěr pozval diváky do kina: „Film Poslední závod není jen jeden příběh o jednom tragickém osudu, ale je to mnohem komplexnější film třeba o vzniku turistiky v Čechách nebo o česko-německých vztazích. Každý si v něm něco najde.

Foto: Punk Film

You may also like...