Herec Jan Šťastný má novou přezdívku, říkají mu pan Huml

V novém seriálu televize Prima Slunečná herce Jana Šťastného pozná málokdo. Kostymérky se na herci pěkně vyřádily a kdo by si myslel, že z toho byl Šťastný nešťastný, spletl by se. Hodně si v podivínském a zašlém profesorovi libuje, a ve štábu už mu dokonce vymysleli přezdívku – nikdo mu neřekne jinak než „pan Huml“, kterého v legendárním seriálu Chalupáři ztvárnil Jiří Sovák.

Jaromír Kohout je hodně nešťastná existence. „Je to zpustlý alkoholik, původně vysokoškolský profesor, který zažil velkou tragédii a rezignoval na život,“ prozrazuje svůj seriálový úděl Jan Šťastný, který si hned při prvním přečtení scénáře začal lámat hlavu. „Jakmile jsem se dozvěděl, že budu hrát s protézou, byl jsem velmi zvědav, jak to kostyméři a v rekvizitárně vyřeší. Nakonec se to udělalo velmi kulantně. Když chodím, tak to není vidět, takže nikdo neví, jestli mám protézu, nebo ne,“ prozrazuje seriálový profesor, který o nohu přišel kvůli autonehodě. „Protože musím kulhat, tak jsem si nechal zvýšit podrážku na botě, aby tělo správně pracovalo, nemusel jsem se na to příliš soustředit a mohl se víc věnovat textu a hraní. Tím jsem si to ulehčil,“ přiznává Jan Šťastný a prozrazuje, že i takový podivín, jako je Kohout, bude mít v životě nakonec kousek štěstí.

Podrobně nevím, kam osud profesora zavane, možná k Róze, ale jak to přesně dopadne, netuším. Myslím si ale, že to jsou dva lidi na okraji společnosti, kteří se hledali, až se našli,“ usmívá se potutelně pod nalepené vousy. „Miluju na herectví to, že za pomoci maskérů můžete dosáhnout naprosté změny, a to se tady povedlo. Jsem rád, že jsem k nepoznání. Říkal jsem, že klidně v maskérně můžou přidat víc. Zkrátka Kohout po té autonehodě zamrzl v čase, má licousy z osmdesátých let – a proč ne? Pro mne je pak hraní daleko zábavnější, maska tomu hodně pomáhá,“ vysvětluje herec a těší se, co na to nakonec řeknou diváci.

Foto: archiv FTV Prima

You may also like...