Herec, plavec a nejúspěšnější autor knih pro děti David Walliams vydává knihu Něfo

Myrta Mírná má všechno, na co si vzpomene. Jenže mít všechno jí pořád ještě není dost. Chce víc, víc a ještě víc! Když přijde se svým dalším přáním, má to malý háček. Nikdo neví, co to je. Myrtini trpěliví rodiče však udělají cokoli, jen aby jejich dceruška byla šťastná. Pátrají v zaprášených svazcích encyklopedie netvorů v tajných strašidelných sálech knihovny. Vydají se do neprobádaného nitra nejdivočejší džungle, kde se ukrývají nevídaní živočichové. Bude ale jejich zoufalá snaha korunována úspěchem? Další k popukání zábavný, poněkud tajuplný příběh o neuvěřitelně laskavých rodičích a jejich děsivě příšerné dceři.

Všechny knihy Davida Walliamse v češtině https://argo.cz/autori/walliams-david/ Tento rok vyjde ještě Bestie z Buckinghamského paláce a Sliz.

Davida Walliamse (1971) jako herce proslavil seriál nekorektních satirických skečů Little Britain, za nějž dostal tři ceny BAFTA a British Comedy Award, stal se porotcem soutěže Britain’s got talent, kde je vedle Simona Cowella tím hodným, přeplaval kanál La Manche i Gibraltarskou úžinu a od roku 2008 je také spisovatelem knih pro děti, kterých se po celém světě prodalo 26 miliónů výtisků v padesáti jazycích. Česky je od roku 2012 vydává nakladatelství Argo s ilustracemi Tonyho Rosse a v překladech Veroniky Volhejnové.

Walliamsovy příběhy pro děti nejsou banální, často jsou o předsudcích a toleranci a řeší závažné problémy – mezigenerační vztahy v rodině, transgender problematiku, Alzheimerovu nemoc, ale vždycky jsou neuvěřitelně vtipné, vypravěčsky brilantní a s překvapivou pointou.

Původně jsem nechtěl být spisovatelem, chtěl jsem hlavně být hvězdou v televizi. Ale mnoho komiků, které jsem obdivoval, si psalo své skeče samo,“ přibližuje David Walliams, jak se dostal k psaní. „Postupně jsem zjistil, že psaní je pro mě mnohem kreativnější činnost než hraní, protože jediným limitem, který nad prázdným papírem máte, je vaše vlastní představivost. Při hraní musíte pracovat s materiálem, který dostanete. Dlouho jsem ale ještě nebyl spisovatelem knih pro děti, jen jsem měl možná někde vzadu v hlavě jen malý nápad – co by se stalo, kdyby existoval kluk, který se chce oblékat jako holka?“ připomněl David Walliams svoji prvotinu Kluk v sukních.

Více o Walliamsově psaní v interview pro CNBC https://www.cnbc.com/2016/12/28/how-david-walliams-made-the-shift-from-comedy-to-writing-childrens-books.html

Jeden z posledních rozhovorů s Davidem Walliamsem z července loňského roku https://www.youtube.com/watch?v=xQZWDa44UuE

 

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...