HONOR představuje vítěze soutěže HONOR Magic Moments Awards 2023

Soutěž HONOR Magic Moments Awards 2023, kterou pořádá globální technologická značka HONOR, právě skončila a přinesla celkem 59 vítězů, včetně fotografa roku, šampionů, prvních a druhých míst v šesti kategoriích a také ocenění Recommendation Awards a Excellent Awards. Do soutěže se přihlásilo více než 500 tisíc snímků z 51 zemí a regionů, přičemž mezinárodní příspěvky tvořily více než 20 procent. Cenu Fotograf roku získal latinskoamerický fotograf Nelomh, který obdržel finanční odměnu ve výši 15 000 amerických dolarů, což je nejvyšší finanční odměna v oboru. 

Od 6. dubna, kdy začalo přijímání přihlášek, dorazilo do HONOR Magic Moments Awards 2023 za více než 120 dní přes 500 tisíc přihlášek, což je o 67 % více než loni. Letošní soutěž se týkala pěti hlavních regionů mimo Čínu, včetně Evropy, Latinské Ameriky, Asie a Tichomoří, Blízkého východu a Afriky a Eurasie. Počet mezinárodních přihlášek přesáhl 140 tisíc, což představuje 20 % celkového počtu. Letošní mezinárodní kandidáti vynikali zachycením etnických kulturních a regionálních prvků, a tak vzniklo v porovnání s předchozím ročníkem mnoho výjimečných prací.

V porotě zasedlo osm renomovaných fotografů, mezi nimiž byl i vítěz World Press Photo (WPP) Iván Macías z Mexika, držitel ceny Golden Statue Award for China Photography Yan Zhigang, Zhao Yingxin, šéfredaktor China Photo Press, profesor Franz Kraus, celosvětově uznávaný odborník na filmové technologie, Laurent Baheux, fotograf divoké přírody a velvyslanec dobré vůle Programu OSN pro životní prostředí, Ale Megale, vítěz Evropské filmové ceny diváků LUX, Samuel Deng, prezident oddělení řízení výzkumu a vývoje společnosti HONOR, a doktor Hou Weilong, odborník na zobrazovací technologie HONOR. Společně vybrali 59 nominovaných snímků. Mezi nimi byl i Nelomh z latinskoamerického regionu, který použil HONOR Magic5 Pro k vytvoření svého díla „The Magic of Been“ a získal ocenění Fotograf roku a finanční odměnu 15 000 amerických dolarů, což je nejvyšší finanční odměna v oboru.

“The Magic of Been“ | Nelomh, Zařízení: HONOR Magic5 Pro

Komentář umělce:Chtěl jsem prostřednictvím fotografií ukázat, jak moc moje přítelkyně miluje oceán a jak si ho užívá. Použil jsem funkci dlouhé expozice fotoaparátu HONOR Magic5 Pro.“

Komentáře poroty:Všichni jsme se snažili o to, abychom se dostali do kontaktu s fotografiemi. Fotografie roku je vizuálně výjimečná. Prokazuje autorovu schopnost technického zvládnutí fotoaparátu v kombinaci s mimořádnou citlivostí a výjimečným okem. Kompozice a zachycený okamžik jsou velmi dobré, pohyb vln, linie, které vytvářejí, osoba a barvy rozhodně tvoří výjimečnou fotografii.“ Ivan Macías.

Sbírka mezinárodních prací

Nastavení šesti hlavních kategorií; humanistický aspekt fotografií

Soutěž HONOR Magic Moment Awards 2023 se zaměřuje na humanistický aspekt fotografie a zdůrazňuje příběhy a emoce, které se za fotografiemi skrývají. Ceny v letošním ročníku nabídly šest kategorií – Na cestě, Ochrana, My, Okamžik, Příběh a Video, které měly uživatele chytrých telefonů povzbudit, aby zkoumali a zachycovali lidské pocity skrze fotografii.

Obdiv nad mimořádnou kvalitou přihlášených snímků do soutěže HONOR Magic Moments Awards 2023 vyjádřil i porotce Ale Megale. Ocenil výjimečné dovednosti a kreativitu letošních účastníků, které ukazují potenciál mobilní fotografie jako mocného nástroje uměleckého vyjádření. Účastníci podle něj pozvedli úroveň mobilní fotografie a učinili z procesu hodnocení inspirativní a obohacující zážitek.

Společnost HONOR se zavázala tvořit inovace zaměřené na člověka, jejichž cílem je neomezené vyjadřování pomocí technologií a možnost zaznamenat krásné životní okamžiky. Cílem soutěže HONOR Magic Moments Awards je vytvořit globální platformu pro komunikaci a interakci fotografických nadšenců. Jsme poctěni, že můžeme s uživateli po celém světě zkoumat možnosti mobilní fotografie, a těší nás, že můžeme vidět řadu úžasných děl vytvořených pomocí chytrých telefonů HONOR,“ uvedl Ray Guo, CMO společnosti HONOR Device Co, Ltd.

Uživatelka z čínského Jiangsu zachytila tříletý životní příběh své dcery pomocí HONOR Magic3 Pro, HONOR Magic4 Pro a HONOR Magic5 a vytvořila „láskyplnou symfonii“.

“Love Symphony“ | Just Like That

Neustálé inovace v oblasti mobilní fotografie

Společnost HONOR se i nadále věnuje mobilní fotografii a neustále se snaží prostřednictvím inovativních technologií zlepšit lidské životy. Řada HONOR Magic3 byla průkopníkem technologie více fotoaparátů Fusion Computational Photography a řada HONOR Magic4 tuto technologii zdokonalila pro další vylepšení fotografických zážitků. Díky špičkovému obrazovému procesoru HONOR Image Engine dosahuje řada HONOR Magic5 plného rozsahu záběru, od makra až po přiblížené snímky. Díky světlocitlivému kamerovému systému HONOR Falcon je navíc optimalizována rychlost spouštění, rychlost zaostřování, odezva závěrky a rychlost snímání, což zajišťuje přesné snímání a přináší účastníkům vynikající zážitek ze snímků.

V letošních přihlášených pracích byl hojně zastoupený kamerový systém Falcon. S využitím tohoto systému účastníci zachytili širokou škálu snímků, od muže potápějícího se v Čchung-čchingu přes představení dračího tance v Šanghaji nebo orla vznášejícího se nad mořem až po hravé vrabce na větvích stromů. Řada HONOR Magic5 se ukázala být cenným nástrojem při pořizování těchto úžasných záběrů.

Úplný seznam oceněných prací najdete na oficiálních stránkách soutěže HONOR Magic Moments Awards 2023: www.hihonor.com/global/magic-moments-awards

You may also like...