Hypermarkety Globus jsou na letošní Vánoce dostatečně zásobeny zbožím

Hypermarkety Globus se na Vánoční nákupy předem dobře zásobily a šíře sortimentu je opět široká. Letošní Vánoce by tak neměl poznamenat nedostatek sortimentu v potravinách ani dárkovém sortimentu.

V pekárnách Globus roste zájem o máslové vánočky, tradiční cukroví, ale i hotová vánoční těsta

Pekaři, pekařky a cukrářky hypermarketů Globus mají před Vánoci plné ruce práce. Ručně vyrobí na 160 tisíc nadýchaných vánoček s rozinkami i bez, připraví 8 druhů máslových těst a vykrájí několik tun vánočního cukroví. Na to vše se spotřebuje více jak 15 tun českého másla, 10 tun rozinek a 6 tun mandlových plátků. „Nejoblíbenější je kilová máslová vánočka pletená z devíti pramenů. Stoupá zájem o koupi hotových máslových těst, ze kterých si lidé doma upečou vlastní cukroví. Velice oblíbené jsou také dárkové kazety hotového cukroví, které zde pečeme. Velké množství zákazníků si cukroví předem objednává, protože vědí, že je vyrobeno ručně a z kvalitních surovin,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí Globus. I přes zvyšující se ceny vstupních surovin pekárny Globus drží vysokou kvalitu svých výrobků a neplánuje žádné změny receptur.

V řeznictvích Globus je hitem Vánoc vinná klobása a prémiové šunky

V Globusu je vysoký zájem o maso a uzeniny neustále, ale skladba jídelníčku o svátky se mění. K letošním Vánocům jsme si připravili několik typicky vánočních klasických výrobků, které hodláme nabídnout našim zákazníkům v rozšířených prezentacích. Vedle nezbytné vinné klobásy je největší zájem o maso na vepřové nebo telecí řízky,“ řekla Aneta Turnovská. V udírnách každého řeznictví Globus se také připravují sváteční šunky, včetně chlouby tamních uzenářů, pečené Vánoční šunky. Podle řezníků z Globusu je toto období zároveň hlavní sezónou zabijačkových pochoutek, na odbyt jdou tak ve velkém prejty, jitrnice, tlačenky a jelita.

Kaprů se před Vánoci prodává o 90 procent víc oproti celému roku

Kaprů i mořských ryb a plodů bude letos dostatek. S blížícími se svátky samozřejmě roste i zájem o kapra z českých sádek. Prodej ryb v předvánočním období stoupá, v prosinci dosahuje nárůst obratu v Globusu oproti průměrnému obratu zbývajících měsíců kolem 90 procent. „Každoročně se potvrzuje v předvánočním prodeji ryb několik výrazných trendů. Před svátky mají zákazníci velký zájem o vyfiletovaného kapra, kterého přímo u pultu připravujeme. Stabilně vysoký zájem je o lososa a tuňáka, ale také o mořskou štiku nebo mořské plody od krevet až po mušle,“ potvrdila Aneta Turnovská. Velké oblibě zákazníků se těší také o Okouna nilského, Platýse evropského nebo Sumečka afrického.

Letos je dostatek českých brambor a roste zájem o exotické ovoce 

Českých brambor varného typu A na tradiční štědrovečerní salát je dostatek,“ ujistila za Globus Aneta Turnovská. Dodala, že ti, kdo milují salát z podlouhlých českých brambor odrůdy Keřkovských rohlíčků, by si ale měli s jejich koupí pospíšit. Může jich být mírný nedostatek. V předvánočním období je tradičně největší zájem o brambory, cibuli, kořenovou zeleninu. Vánoce jsou ale jedním z nejsilnějších prodejních období ovoce. „O Vánocích je výrazná poptávka po českých jablkách, ale i po exotickém ovoci. Vedle banánů a citrusů je to ananas, mango, kaki či granátové jablko. Na stále větší popularitě získává exotické ovoce řady „Ready to eat“, tedy dokonale vyzrálé plody. Jsme připraveni na velký zájem zákazníků, veškerého ovoce by měl být letos dostatek,“ potvrdila Aneta Turnovská.     

Kuchaři restaurací Globus uvaří sváteční menu ke konzumaci i do krabiček

Lidí, kteří nepřipravují vánoční menu je menšina, i tak je na ně pamatováno. Restaurace Globus zákazníkům během vánočních svátku nabídne tradiční česká vánoční jídla, jako je smažený kapr nebo vepřový řízek z kotlety s bramborovým salátem. Nebude chybět ani houbový kuba s uzeným masem nebo pečené kachní stehno s červeným zelím a bramborovým knedlíkem. „Zákazníkům tento rok nabídneme také houbového Kubu v bezlepkové verzi. Nově do nabídky letošní rok naši kuchaři zařazují kapří hranolky s koprovou majonézou,“ prozradila Aneta Turnovská. Podle ní ale strmě roste zájem o hotová jídla v regálech Snadného vaření. Proto i smaženého kapra nebo vepřový řízek s bramborovým salátem zákazníci najdou přes vánoční svátky v regálech hypermarketů. „Dále jsme sortiment Snadného Vaření doplnili o vánoční rybí polévku a bramborový salát v praktickém 800 gramovém balení,“ dodala.

DÁRKY

Hračky pro každé dítě

V hypermarketech čeká také široký výběr hraček od plyšových přes licenční hračky Paw Patrol, Super Mario, požárníka až po stále populárního Harryho Pottera. Novinky jsou také v sortimentu dřevěných hraček nebo kreativních sad pro děti. „Poslední dva roky je obrovský zájem o společenské rodinné hry. V těch nově nabízíme novinky typu Mozkovna, Vychytávky Ládi Hrušky pro děti, Po stopách v ZOO Praha, anebo Výzva malého poseroutky. Rozšířenou nabídku máme i v sortimentu Lego a puzzle s motivy oblíbených seriálů,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí Globus. Poznamenala, že se hypermarkety dostatečně předzásobily i hračkami s čipy.

Hypermarkety Globus se vydatně předzásobily vánočním zbožím. Je dostatek papírových obalů, hraček, dekorací, kuchyňských robotů i oblečení

V rámci dárkových balení, vánočních tašek a papírových ubrousků s vánočními motivy je nabídka široká i letos. „Co se dárkového sortimentu týče, rozšířili jsme sortiment přírodních dárkových tašek a balících papírů. Jde o stále populárnější typ zpracování papíru v „dřevěném natur“ stylu,“ poznamenala Aneta Turnovská. Vánoce každoročně přinášejí i novinky v dekoracích, letošním hitem budou podle hypermarketů Globus trendy pudrové ozdoby. Na výběr je ze široké nabídky baněk jak plastových, tak skleněných. Novinkou pro tento rok je osvětlení Twinkly, které lze ovládat přes mobilní aplikaci. Globus také posílil nabídku drobných dekorací a vánočních svíček.

Vzhledem k blížícím se svátkům se už nyní prodává vedle dárkového sortimentu i oblečení ke sváteční tabuli jako jsou šaty, halenky, košile. Pod stromečkem pak často nechybí svetry nebo ponožky s vánočními motivy. Nejen dárky nebo svátečním oblečením se lidé připravují na nadcházející svátky. Vánoce se nesou ve znamení příprav jídel v kuchyni, proto je zájem o spotřebiče, kteří s nimi pomohou. „Už nyní vidíme velký zájem o horkovzdušné fritézy, ve kterých lze připravit pokrmy jen na kapce oleje. Zájem je také multifunkční chytré roboty, které v sobě mají naprogramované recepty a radí s vařením krok za krokem,“ uzavřela Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus.

 

You may also like...