Westfield Chodov letos přiváží vánoční atmosféru stovce potřebných až domů

Lidé s rozmanitými životními osudy, kteří by za běžných okolností trávili Vánoce o samotě nebo z nějakého důvodu nemohou zažít Štědrý večer podle svých představ, se v posledních dvou letech potkávali na štědrovečerní večeři ve Westfield Chodov. Letos se v centru s ohledem na aktuální situaci rozhodli přinést alespoň kousek vánoční atmosféry každému z nich až domů. 

Ačkoliv se obchody ve Westfield Chodov na Štědrý den uzavírají běžně v poledních hodinách, ten pravý Štědrý večer po odchodu posledních zákazníků v centru teprve začíná. Alespoň tomu tak bylo v posledních dvou letech, kdy přímo v prostorách vánočně nazdobeného centra hostil Westfield Chodov štědrovečerní hostinu pro osamělé nebo jinak znevýhodněné lidi.

„Osobní setkání a společně strávený čas se nahradit nedá. Myslím, že to je i jedno z největších ponaučení, které nám rok 2020 přinesl. Doufali jsme, že se s našimi hosty budeme moci potkat přímo v centru, to ale aktuální situace neumožňuje. I tak chceme našim hostům ukázat, že na ně myslíme, a že společně zahájená tradice přetrvává a bude opět pokračovat v příštím roce,“ vysvětluje Petra Valentová, marketingová manažerka Westfield Chodov.

Aby se duch akce zcela neztratil, obdaruje Westfield Chodov ve spolupráci s nájemci centra 100 dospělých a dětí, kteří se měli štědrovečerního setkání zúčastnit. Jsou mezi nimi hosté předešlých ročníků i lidé, které Westfield Chodov na večeři pozval ve spolupráci s Nadací Veroniky Kašákové, nadací Krása pomoci, Klubem vozíčkářů Petýrkova, neziskovými organizacemi Mezi námi a Fokus Praha, Jihoměstskou sociální a komunitním centrem Jako doma.

Ve vánočních balíčcích najdou obdarovaní pozornosti od drogerie Rossmann, výrobce sportovní výživy Nutrend, módních značek Lindex, Original Marines a Happy Socks, kosmetiky Janette Beauty a L’Occitane a značky bytových vůní Yankee Candle.

Jedním z hostů, který se Štědrého večera ve Westfield Chodov účastnil už v roce 2018, je i Patrik Procházka„Vánoce jsou svátky vzájemné štědrosti a vděčnosti. Proto mě nesmírně těší, že Westfield Chodov přišel právě s nápadem večera pro ty, kteří se ocitli sami, aby se spojili a pochopili, že v tom opravdu nikdy sami nezůstanou. Pro tyto lidi je důležité poznat, že ačkoli jim denně někdo hází klacky pod nohy (nebo pod kola), pořád existuje naděje, že v tom nejsou sami. Že na ně nezanevřeli zdaleka všichni. Je to vlastně i taková odměna za to, že to nevzdali,“ ocenil minulý rok mladý psycholog, kterého už v dětství odkázala mozková obrna na invalidní vozík.

Dárky z Westfield Chodov hostům rozváží kurýři centra od 21. do 24. prosince. Všichni zúčastnění ale doufají, že příští rok si je ve Westfield už budou moci předat osobně, přesně tak, jak by to o Vánocích mělo být.

Foto: předání dárků v Dětském domově Dolní Počernice

You may also like...