Irský zpěvák Hozier a jeho „Take Me To Church“ zazní v pražském Foru Karlín

„Take Me To Church“. Ten hit nešlo přeslechnout, na tu výraznou melodii a procítěný hlas nejde zapomenout. Potemnělá píseň na pomezí blues, gospelu, rocku i popu zněla ze všech rádií a vyšplhala se na žebříčky hitparád mnoha zemí. Nyní její autor, charismatický irský hudebník a zpěvák Hozier, vystoupí poprvé v České republice.

Dne 27. srpna v pražském Foru Karlín představí nové album nazvané „Wasteland, Baby!“, které vyjde 1. března letošního roku.Píseň „Take Me To Church“, emocionální protest proti katolické církvi v Irsku, posléze doprovodil provokativní černobílý klip odsuzující homofobní násilí v Rusku. Ihned po zveřejnění se píseň začala virálně šířit a vynesla Hozierovi jak smlouvu s labelem, tak i nominaci na Grammy. První eponymní album z roku 2014, na kterém se tento singl objevil a které obsahovalo další hity jako „Someone New“ nebo „Work Song“, pak dosáhlo šestkrát na platinové ocenění a v mnoha zemích se dostalo do top 10 prodejních žebříčků.

Závěrečnou skladbu alba „Cherry Wine“ Hozier vydal jako charitativní singl upozorňující na problematiku domácího násilí. Po vydání tohoto alba následovalo rozsáhlé turné, mnoho koncertů i vystoupení v televizních pořadech. Hozier mezitím složil také píseň „Better Love“ pro soundtrack k filmu „The Legend Of Tarzan“. Sociální angažovanost Hoziera, celým jménem Andrew Hozier-Byrne, dokládá i loňský singl již z nového alba nazvaný „Nina Cried Power“, který představuje poctu protestním písním hnutí za lidská práva.

Píseň se zpěvačkou Mavis Staples se dostala i na seznam oblíbených skladeb roku 2018 bývalého prezidenta Baracka Obamy. Na nové desce „Wasteland, Baby!“ se objeví čtrnáct písní včetně tohoto singlu a dalšího nazvaného „Movement“, v jehož videoklipu tančí slavný ukrajinský tanečník Sergej Polunin. Nejnověji na desku poutá píseň „Almost (Sweet Music)“ vydaná 16. ledna letošního roku.Koncert uvádí Colours Selection. Pro zájemce, kteří si předobjednají nové album, budou vstupenky v ceně 890 Kč v prodeji od 20. února, pro veřejnost pak bez omezení od 22. února, 10.00.

You may also like...