Jak a proč si nechat vyrobit nábytek na míru?

Určitě už jste se s tím setkali. Chtěli jste si vybrat pěknou skříň, dřevěnou postel nebo jídelní stůl, ale jednoduše jste v obchodech nenarazili na nic, co by se vám opravdu líbilo. Nemá smysl vkládat naděje do výsledků sériové výroby, když hledáte opravdový originál. Namísto toho si najděte šikovného truhláře a nechce si vyrobit nábytek na míru. Jak na to a jaké to má výhody?

Nábytek od truhláře má duši

V dnešní době narazíte v obchodech na stále stejný nábytek, který se nepřizpůsobí vám, ale vy se budete muset přizpůsobit jemu. Stejnou televizní stěnu, kterou si doma složíte z jednotlivých kousků, si ve stejnou chvíli skládají další desítky i stovky lidí jinde na světě.

Není v tom žádná originalita a o kvalitě by se rozhodně dalo polemizovat. Nábytek na míru je ale jiný. V první řadě má duši, protože je jak vaším, tak truhlářovým dílem a podobný kousek nikdo jiný mít nebude. Jak si nábytek na míru objednat? Pokud bydlíte například v Praze, vyberte si kvalitní pražské truhlářství  a nejprve si dohodněte schůzku s truhlářem. Domluvou začínají všechny velké věci.

 

Obejdete se i bez architekta

Při návrhu dřevěného nábytku záleží na tom, zda chcete třeba jen jeden kousek nebo zda si chcete jednotně vybavit byt vícero kusy nábytku. Pak je otázkou, zda zvolit k návrhu profesionála, nebo zda si vystačíte sami.

Pokud však seženete kvalitní truhlářství, truhlář s vámi vaše vlastní návrhy prodiskutuje a přizpůsobí je do realizovatelné podoby. Ideální je, když k truhláři přijdete s fotografiemi a mírami místnosti, kam by měl nábytek přijít. Díky tomu lze vybrat takové dřevo nebo nátěr, který bude s interiérem dokonale ladit.

 

Například truhlářství na Praze 5 se zabývá výrobou kuchyní, barových pultů, schodišť a veškerého nábytku, na který si jen vzpomenete. Stačí pak společně doladit detaily včetně kování, skleněné výplně a podobně a umělecké dílo plně vyhovující vašim představám bude na světě.