Jitka Zelenková vydává nový singl Věř mi, který otextoval hitmaker Jaroslav Wykrent

Stálice naší populární hudby Jitka Zelenková po loňských kulatinách, které spolu se Supraphonem oslavila vydáním velké retrospektivy hitů, přichází nyní s novým singlem. Písničku Věř mi pro ni napsal skladatel Ivan Němeček a otextoval Jaroslav Wykrent. „Většinou píšu mužské texty, ale tentokrát se mi povedl ženský text, a hned jsem si vzpomněl na Jitku. Kromě Marie Rottrové a Jitky Zelenkové vlastně žádnou další zpěvačku neznám,“ směje se Wykrent.

Jde o vůbec první spolupráci Zelenkové s legendárním moravským písničkářem – autorem největších hitů Marie Rottrové, jako jsou například Řeka lásky, Střapatá nohatá či Lásko. „Jardu znám dlouhá léta, jeho tvorbu jsem samozřejmě sledovala, ale nikdy jsme se pracovně nepotkali. On intenzivně spolupracoval s Maruškou Rottrovou, které napsal mnoho velkých hitů, a já měla svoje blízké textaře, především Edu Pergnera a později Edu Krečmara a Pavla Vrbu. Když mi Jarda zavolal, že má pro mě písničku, ke které hudbu složil jeho blízký spolupracovník Ivan Němeček, byla jsem příjemně překvapená. Ten text je krásný! Moc si vážím toho, že mě oslovil, a doufám, že to není naše poslední společné dílo,“ uvedla Jitka Zelenková.

Zpěvačka novinku nahrála v květnu spolu s kontrabasistou Františkem Rabou, klavíristou Lvem Rybalkinem, kytaristou Ivanem Koreným, perkusistou Camilo Callerem a vokalistou Adamem Koubkem ve studiu UHL records. V textu písničky Věř mi posluchače zaujme zmínka o růžových mobilech. Jitka Zelenková to s úsměvem komentuje: „Jaroslav Wykrent použil velmi neotřelý básnický obrat. Zpívá se tam: ,Navzdory zvonění růžových mobilů, staneš se největším ze všech mých omylů.‘  A vypadá to, že téhle písničce budeme s kluky z kapely opravdu říkat ,růžové mobily‘. Tohle spojení se chytlo a zaujalo i lidi, kterým už jsem písničku pouštěla.“

Digitální singl Věř mi je k dispozici na Supraphonline, Spotify, iTunes/Apple Music a v dalších digitálních servisech.
Multiulink: https://lnk.to/JitkaZelenkovaVerMi

Tři otázky pro Jitku Zelenkovou:

Jitko, jak došlo k vaší spolupráci s Jaroslavem Wykrentem?

Jardu znám dlouhá léta, jeho tvorbu jsem samozřejmě sledovala, ale překvapivě jsme se nikdy pracovně nepotkali. On intenzivně spolupracoval s Maruškou Rottrovou, které napsal mnoho velkých hitů, a já měla svoje blízké textaře, především Edu Pergnera a později Edu Krečmara a Pavla Vrbu. Když mi Jarda zavolal, že má pro mě písničku, ke které hudbu složil jeho blízký spolupracovník Ivan Němeček, byla jsem příjemně překvapená. Ten text je krásný! Moc si vážím toho, že mě oslovil, a doufám, že to není naše poslední společné dílo.

V písničce se zpívá o růžových mobilech – máte snad růžový mobil? Nebo nosíte růžové brýle?

Růžové brýle jsem měla celý život! (smích) A někdy je mám i dnes, i když už je umím sundat. Bývala jsem vždycky důvěřivá a mnohokrát se mi to vymstilo, ale nedá se říct, že bych toho dneska nějak zvlášť litovala, nebo tím trpěla. Tak to prostě bylo, někdy jsem se poučila, někdy ne, ale vždycky to mělo nějaký smysl pro mé další směřování. Ten básnický obrat, který Jaroslav Wykrent použil, je velmi neotřelý. Zpívá se tam: Navzdory zvonění růžových mobilů, staneš se největším ze všech mých omylů. A vypadá to, že téhle písničce budeme s kluky z kapely opravdu říkat ,růžové mobily‘. Tohle spojení se chytlo a zaujalo i lidi, kterým už jsem písničku pouštěla.

Co právě připravujete?

Jsem moc ráda, že už se pomalu zase všechno rozjíždí. Plánujeme teď vánoční koncerty, na které se moc těším. Mají specifickou slavnostní atmosféru a moc mě mrzelo, že loni žádné být nemohly. Ještě před prázdninami se v mém e-shopu objeví nová trička, právě k písničce Věř mi. No a pak si užiju krásné léto! Máme v plánu pár vystoupení, chystám se jako každý rok do Třeboně, pár dní strávím u přátel na Slovensku a moc mě to táhne k moři na mou milovanou Krétu. Pevně věřím, že už je pandemie za námi a na podzim se zase budeme potkávat na koncertech! Nemůžu se dočkat!

Foto: Lenka Hatašová

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...