Kaufland zvyšuje mzdy, zaměstnanci v provozu si polepší o tři tisíce korun

Řetězec Kaufland znovu finančně ocení úsilí svých zaměstnanců.  Řadovým zaměstnancům v operativních oblastech (prodejny, logistika, masozávod) včetně brigádníků se navýší od září mzdy. Ostatní zaměstnanci obdrží jednorázovou mimořádnou odměnu. Společnost investuje do zvyšování mezd a mimořádné odměny částku v celkové výši 436 milionů korun. 

Obchodní řetězec Kaufland zvyšuje mzdy v provozních oblastech, např. zaměstnancům prodejen na pozici asistenta prodeje nebo pokladní vzroste od září mzda o 3 000 korun měsíčně.Zaměstnanci tvoří klíčovou součást naší společnosti a nesmírně si vážíme jejich práce.  Proto dlouhodobě usilujeme o to, aby byli spokojení a cítili se u nás náležitě oceňováni jak finančně, tak formou řady dalších benefitů,“ popisuje generální ředitel společnosti Stefan Hoppe.

Kaufland navýší od 1. 9. 2023 také hodinovou sazbu pro brigádníky, a to ze 150 na 165 korun. V případě brigádníků pultového prodeje pak hodinová odměna vzroste ze 165 na 175 korun. Spolu s výplatou za měsíc říjen obdrží mimořádné odměny v souhrnné výši 18 milionů korun i ostatní zaměstnanci. Nebude to přitom letos poprvé, co Kaufland mimořádné odměny rozdělí. Všichni kmenoví zaměstnanci řetězce již spolu se mzdou za březen a červen obdrželi odměny v celkové výši 150 milionů korun. Od 1. března 2023 zároveň všem zaměstnancům s nárokem na stravenkový paušál trvale vzrostl příspěvek zaměstnavatele o 25 % za jednu směnu.

Kaufland dbá o spokojenost svých zaměstnanců nejen formou navyšování mezd a udělování mimořádných odměn, ale soustředí se také na jejich zdraví či rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. V rámci speciálního zaměstnaneckého programu Zdraví nás baví například pravidelně na svých prodejnách pořádá Den zdraví. Během něj mohou zaměstnanci zdarma využít masáže či navštívit semináře s fyzioterapeuty. V nabídce jsou rovněž bezplatná vyšetření cév, měření skladby těla nebo kontrola mateřských znamének jako prevence rakoviny kůže.

Zajímavostí mezi celou řadou dalších benefitů je rovněž den placeného volna pro rodiče prvňáčků v první školní den tak, aby mohli tento významný moment prožít společně. Letos se bude v pondělí 4. září týkat rodičů zhruba 350 dětí – každému z nich navíc Kaufland věnuje kornout s dobrotami.

You may also like...