Kde se v Praze vyplatí hledat bydlení? Tři atraktivní lokality, které si zamilujete

Situace s bydlením je už pár let na nejistém bodě. Ceny jsou vysoké a mnozí na vlastní bydlení nedosáhnou. Přesto se ale stále staví a bytů v Praze přibývá. Na které lokality se vyplatí zaměřit? Máme pro vás tři tipy, kde si to zamilujete.

Otázka je, zda vsadit na vlastní bydlení, nebo pronájem bytu – Praha je městem možností, a než se rozhodnete, kde se usadíte, může být pronájem skvělou příležitostí, jak si zkusit bydlení v různých čtvrtích.

Luxus v Hodkovičkách

Projekt Vanguard Prague poskytuje svým rezidentům město i přírodu jako na dlani. Hodkovičky jsou totiž ideálním místem, kde najdete dostatek zeleně, minimum zástavby a které má zároveň výbornou dopravní dostupnost. Bydlení v projektu je koncipováno ve znamení luxusu. Nesmějí chybět vysoké stropy, velká okna, pohádkové výhledy. Budova navíc kdysi bývala továrnou Microna na výrobu letecké techniky. Architekti se drželi industriálního designu, který je cítit i v samotných bytech.

Hodkovičky jsou ideálním místem pro život. Najdete je na jihu Prahy, mezi Braníkem a Modřany. Dýchá historií a skýtá mnoho architektonických skvostů, mimo jiné například rondokubistickou vilu od Pavla Janáka, vilu Martina Fryče od architekta Ladislava Žáka nebo neorenesanční vilu Lalotta.

Minimalismus v Malvazinkách

Malvazinky jsou v poslední době hojně skloňované. Na dosah z nich máte centrum Prahy, zábavu, obchody i sport. Projekt Vbloku nabízí zejména menší byty o dispozici 1 + kk a 2 + kk. Výhodou je, že bydlení je finančně dostupné. Projekt Vbloku se soustředí na komunitu, proto v něm najdete třeba TV room, relaxační zónu s krbem nebo komunitní zahrádku.

Malvazinky jsou navíc velmi atraktivní lokalitou v městské části Praha 5. Stylové prvorepublikové vily jí dodávají nádech starých časů – v blízkosti najdete třeba vily Bertramka, Cihlářka či slavnou Winternitzovu vilu. Navíc množství parků vybízí k procházkám i sportu. Co takhle podzimní piknik s přáteli na Pavím vrchu nebo v parku Santoška?

Ráj kreativců v Holešovicích

Čím dál více populární jsou také Holešovice. Neustále v nich vyrůstají nové kavárny, bistra i restaurace, což láká mladé lidi. Rezidenční projekt SO-HO buduje unikátní bydlení s využitím opuštěných průmyslových budov, jako je ta na výrobu žárovek Tesla. Mezonetové byty nabízejí nádherný výhled na Pražský hrad. Nebo dáte přednost novostavbě a zcela nový bulvár s obchody a restauracemi?

Nechte se inspirovat Holešovicemi – rájem všech umělců a hipsterů. Je to ideální místo pro mladé, kteří touží po kreativitě, dobré výběrové kávě a lahodném jídle. Jako na dlani tam máte mimo jiné holešovickou tržnici s farmářskými trhy, výstaviště či galerii DOX.

You may also like...