V centru Prahy se objevil bizardní nováček v kandidatuře na prezidenta: Englberto

V součtu kandidátů na prezidenta České republiky se objevil bizarní nováček, který si říká Englberto a je to klaun. Zatím není jisté, kudy jeho kroky povedou a co od něho můžeme očekávat, nutno ale napsat, že někteří z voličů by jeho kandidaturu rádi podpořili, alespoň podle jejich reakcí. Englbert byl zastižen v centru prahy a odpověděl na několik otázek: 

Kde vzniklo rozhodnutí ucházet se o prezidentské křeslo?

Já byl dlouho principalo cirkusu Berto a tak mám zkušenosti. Svět je jedno veliké šapitó a my všichni klauni. Jsem jeden z vás. 

Všimli jsme si, že lidem rozdáváte své Englbankovky, jaký to má smysl?

Až já budu na hradě, všichni budou bohatí, jen já chudý, jako cirkusová myš. Je na čase, aby všichni byli bohatí a veselí. To celé symbolizuje, že nás čekají lepší časy a že se nemusí nikdo bát. Já nebojíto ani žádné šelmy, protože já dobrý domatore, dobrý krotitel!


Jaké sklízíte reakce od lidí tady na Václavském náměstí?

Někteří bojí se, ale já nejsem strašidelný. Já hodný klaun. Jen trochu osamělý… ale hodně šikovný. Děkuji všem, kdo mě podporují a zvedají palec nahoru. Ti všichni dostanou uno bonbóno a cumláto, cumláto. Oni ví, co je dobré a co naše země nyní potřebuje. A já to vím také. Potřebuje Englberto! 

Kde vás můžeme potkat v následujících dnech?

Já neznám termíno, ale termíny budou. Brzy je najdete na naše transparento, adresa je www.englberto.cz. Tam také najdete můj krásný předvolební projev a spoustu dalšího. Jak pravil jeden z mých kolegů z Cirkusu Maximum: „Prezident umí to, ostatní čumíto“. A k tomu už není co dodat.

Děkujeme za rozhovor a přejeme úspěšnou kandidaturu!

Foto: Zdeněk Katera

You may also like...