Klára Jandová jako nový hlas Autosalonu, elektromobil závodí se supersportem a test Kia Sorento

Další týden je tady. A vzhledem k tomu, že se rozvolňuje a počasí nám přeje, vyrážíme hromadně ven. Co je třeba vědět o řízení, nových modelech aut a dalších detailech, které k vášni pro čtyři kola patří? Tady je malá ochutnávka. Do center většiny evropských měst se s benzínovým nebo naftovým autem brzy nedostanete. Jedinou možností bude použít hromadnou dopravu, taxi nebo elektromobil. Ale elektroauto jako náhrada supersportu? To může fungovat jen v realitě tiskových zpráv. Abychom však dali elektrickému GT šanci, postavíme na okruhu Audi e-Tron GT proti Ferrari!

Audi e-Tron GT

Ze statistik vyplývá, že ženy jezdí klidněji než muži. Ani tak se ale občas nevyhnou krizovkám, kdy je třeba vyhýbací manévr, prudké brzdění a ostrá akcelerace. Všechny tyto disciplíny proto obsahuje Soutěž se Škodou Enyaq iV. Potvrdí, nebo vyvrátí herečka Klára Jandová řeči o ženách za volantem? Držíme jí palce, je totiž hlasem pořadu Autosalon.

Zajímají vás novinky ze světa automobilismu? Sledujte Autosalon ve středu 19. května ve 20.15 na Prima COOL a v reprízách 22. května v 7.30 na Primě nebo ten samý den ve 23.20 na CNN Prima NEWS.

Na genderové téma se dostane i v redakčním testu vozu Kia Sorento, protože jde o nejlepší ženské auto roku. Nedivíme se, se sedmi místy se do něj vejde hodně velká rodina a děti si i na zadních místech nabijí mobil. Na Autosalon se ovšem dívají pořád víc tatínci, a ty bude zajímat, proč by je mělo něco takového zajímat. 265 koní – to by mohl být jeden z argumentů.

Do prázdnin ještě stihneme pořádně otestovat několik motocyklových novinek. Oslovíme začínající i ostřílené jezdce. Motorkáře, co milují dlouhý štreky, i ty, co jezdí kolem komína. Moto segment letos zažívá boom a je z čeho vybírat. Tentokrát v rámci Virtuálního Motosalonu mrkneme na nové modely značek Aprilia, Piaggio, Indian, Moto Guzzi nebo Polaris.

Při castingu na ženský hlas pořadu Autosalon nebylo podmínkou, aby dotyčná měla ráda auta. Že je Klára Jandová zapálený motorista neboli petrolhead, je tak šťastná souhra náhod. Jezdí ráda, jezdí svižně a auto jí musí „sedět v zádech“. Neměli bychom to asi prozrazovat, ale po natáčení často s kolegy z pořadu závodí. Což byl jeden z důvodů, proč jsme ji přihlásili do naší soutěže.

Takový bude další premiérový pořad Autosalon. Ultimativní testy, bez salónních rukaviček, prostě na krev a na dřeň a holou karoserii! Nezapomeňte sledovat také web www.autosalon.tv, kde se objeví bonusy k materiálům z pořadu. Tedy to, co se do pořadu nevešlo, ale stojí za vidění. Bavte se s námi a nezapomeňte – i tentokrát to bude jízda!

You may also like...