Kniha Jakuba Koháka – Kůly v plotě

(Praha) V pražské kavárně Adria na Národní proběhl včera křest knihy Jakuba Koháka Kůly v plotě.  Knihu pokřtili Jiřina Bohdalová a Jakub Voráček.

Odvěkým přáním autora bylo psát si deník. Vždy si prý představoval, jak na konci dne zachytí všechny důležité okamžiky, pocity a postřehy, zkrátka, že se ten den jen tak neztratí, ale zůstane s ním navždy. A po něm další a další…

Jenže trpělivost a vytrvalost nejsou autorovy silné stránky, takže z plánovaného deníku se postupně stal týdeník a posléze měsíčník a nakonec nezbylo nic.  Místo deníku tedy začal psát jednou za čtrnáct dní fejetonové sloupky, díky nimž mnoho vzpomínek, humorných zážitků a neuvěřitelných příhod neupadlo v zapomnění.

Kniha Kůly v plotě obsahuje humorné příběhy a postřehy ze života, které vycházely v letech 2014 až 2019 jako fejetony v deníku Metro. Jejich autorem není nikdo menší ani větší než Jakub Kohák, polokaskadér, skororevolucionář, olympionik pasivní, bratr sokol,  Král Újezda I, II, IV, V, věčné dítě věřící na Ježíška, ale i hrdý tatínek, který to má vždycky na Koháku.

Jakub Kohák [*1974] se narodil v Praze, vystudoval obor produkce na FAMU a následně se proslavil především jako režisér nezapomenutelných filmů, třeskutě vtipných reklam a cenami ověnčených videoklipů, jakož i herec charakterních rolí a v neposlední řadě spisovatel. Kolegou Aloise Jiráska, Bohumila Hrabala a dalších literátů se definitivně stal v roce 2014, kdy vyšly jeho knihy Objevy a Svět podle Koháka. Právě na druhý jmenovaný titul Kůly v plotě volně navazují

Foto: Jitka Fořtová Euromedia

You may also like...