Knihy pro děti z nakladatelství Euromedia

První listopadový týden přináší Euromedia nové knihy pro děti. Povídkový soubor českých autorů (např. Anna Musilová, Theo Addair, Kateřina Šardická…) tentokrát jich je dvanáct a spojuje je všechny vánoční tématika. Ti, jimž je povídkový soubor s příznačným názvem Nejkrásnější dárek určený, jsou především čtenáři z generace YOUNG ADULT, knížka proto vychází v nakladatelství YOLI.

Hned tři nové knížky pro děti připravilo v těchto dnech nakladatelství PikolaStrach má velké uši od Lucie Šavlíkové, Velkou knihu superschopností od španělské autorky Susanny Isernové a Neuvěřitelně šílené příběhy od herce a komika Lukáše Pavláska.

Nejkrásnější dárek!

(Napsali: Anna Musilová, Jolana Hanáková, Magdalena Mintová, Sam Xabyssus, Kateřina Šardická, Aleš Novotný, Theo Addair, Martina Mátlová, Alžběta Bílková, Veronika Burgerová, Radek Blažek, Klára Nováková)

Začínáte se pomalu poohlížet po vánočním dárku pro své -náctileté potomky…? Pak by vaší pozornosti rozhodně neměl uniknout tento soubor dvanácti young adult povídek od mladých českých spisovatelů. Jejich společným jmenovatelem je právě období vánočních svátků.

Vedle známých jmen české literatury pro mládež, jakými jsou Theo Addair, Anna Musilová nebo Kateřina Šardická, nabízí kniha i pár překvapivých debutů od dosud neznámých, přesto však velmi nadějných autorů.

S hrdiny příběhů se vydáte po stopách vánočního zločinu, uváznete v kavárně za sněhové kalamity nebo podniknete odvážný pokus o záchranu vánočních kaprů. Jenže Vánoce nejsou jen obdobím klidu a pohody. Mnohdy jsou to svátky melancholie a smutku a naši hrdinové tak kromě šťastných okamžiků prožijí i nejedno zklamání, bolest a ztrátu. Ale kdy jindy než o Vánocích si můžeme dovolit doufat ve šťastné konce…? Začtěte se spolu s námi do dvanácti neopakovatelných příběhů o skutečném kouzlu Vánoc!

Obsah:

Anna Musilová: North Finchley
Jolana Hanáková: Okamžik v čase
Magdalena Mintová: Zub času
Sam Xabyssus: Zelená slunce
Kateřina Šardická: Bezpečné místo
Aleš Novotný: Od mámy z lásky
Theo Addair: Vánoční zločin
Martina Mátlová: Bratrské pouto
Alžběta Bílková: Zbabělci
Veronika Burgerová: Maršmeloun pro Ráchel
Radek Blažek: Nejdelší noc v roce
Klára Nováková: Polička vyřazených knih

Anna Musilová, Jolana Hanáková, Magdalena Mintová, Sam Xabyssus, Kateřina Šardická, Aleš Novotný, Theo Addair, Martina Mátlová, Alžběta Bílková, Veronika Burgerová, Radek Blažek, Klára Nováková: Nejkrásnější dárek, vydalo nakladatelství YOLI, 232 stran, doporučená cena 319 Kč

Listopadové novinky pro děti z Pikoly

Lucie Šavlíková: Strach má velké oči

Ilustrovala: Komára

Každý z nás se něčeho bojí. I když to často nechceme přiznat, strach nás někdy dokáže pořádně ochromit. Ani netopýr Otík a sýček Ríša na tom nejsou jinak. Jednoho dne se potkají na větvi, pěkně hlavou dolů, a zjišťují, že když se jako noční létající živočichové bojíte tmy nebo výšek, nemáte to vůbec jednoduché. Ve dvou se to ale naštěstí lépe táhne a s dobrým kamarádem po boku se dá zvládnout úplně všechno!

Kniha je určena dětem od 4 let, doporučená cena je 199 Kč.

Susanna Isernová: Velká kniha superschopností

Marek nosí kouzelné brýle, kterými vidí sklenici vždycky z půlky plnou. Daniel je expert na to, jak zachovat klid, a složitým situacím čelí s chladnou hlavou. Lukáš zase není z těch, kdo nedotahují věci do konce. Když je třeba, zdolá hory, i kdyby sahaly třeba až do oblak. Maruška nedá dopustit na svoje housle, když na ně hraje, poletují noty vzduchem jako ptáci a kreslí na tváře úsměvy. Optimismus, trpělivost, vytrvalost, hudba. Všichni máme nějakou neuvěřitelnou superschopnost. Superschopnosti z nás dělají jedinečné a neopakovatelné bytosti. Jaká je ta tvoje?

Kniha je určena dětem od 5 let, doporučená cena je 259 Kč.

Lukáš Pavlásek: Neuvěřitelně šílené příběhy

Ilustroval: Lukáš Fibrich

Tohle jsou ty nejvíc neuvěřitelné a nejbláznivější příběhy, jaké se kdy na světě staly. A možná nestaly. A možná jsem si je sám vymyslel, protože jsem strašný pohádkář, vymýšleč a sedmilhář. Každopádně většina z toho, co vám povím, je pravda. Tedy skoro pravda. Ale skoro pravda je téměř úplná pravda, tak se v tom radši nebudeme moc šťourat a půjdeme rovnou na to! Už jste slyšeli o psovi, který se stal ředitelem školy? O šestiletém prezidentovi, který zavedl spoustu praštěných zákonů a nařízení? O tom, jak se Bedřich Smraďoch stal papouškem? O Marcelovi, který se vůbec nikomu a ničemu nevyhýbal, až obešel úplně celou zeměkouli? Nebo o tom, jak křeček vyhrál mistrovství v boxu? Že ne? Tak poslouchejte!

Kniha je určena čtenářům od 7 let, vychází 11.11.2020, doporučená cena je 279 Kč.

Vychází také jako audiokniha, načetl ji přímo autor, vydává Témbr (doporučená cena 299 Kč).

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...