Komplet knih Emil a upíři od autora Pavla Brycze

Nakladatelství Euromedia vydalo komplet knih o Emilovi a upírech. Autorem je Pavel Brycz. 

Kdo se bojí, nesmí do školy

Když Emilovi přijde prázdný dopis od dědečka Leopolda z Hrobu, maminka má podezření, že dědu trápí Alzheimer. Emil ale tuší, že za tím bude něco víc. Dědeček Leopold mu posílá tajný vzkaz. Hrob je v ohrožení a Emil musí zachránit hřbitov a jeho obyvatele před zkázou. Hrabě Esterházy a učitel Komár totiž chytili zápasnickou slinu. Další příběh z úspěšné série o Emilovi a upírech je tady! Kniha je určena pro děti od 6 let.

 

 

Schovej se, kdo můžeš

Ke čtení knihy si raději pořiď plynovou masku!Emil zažil svoje nejdobrodružnější prázdniny v životě – u svých prarodičů v Hrobě. A jedno je jisté, není obyčejný kluk ani zdaleka. Jeho geny jsou totiž cítit na sto hrobů. Po česneku! Mezi jeho spolužáky to nevzbuzuje zrovna nadšení. Jakožto novopečený česnektarián se pozornosti svých spolužáků, a hlavně přísného učitele Komára, nemůže vyhnout! Ke čtení knihy si raději pořiď plynovou masku! Kniha je určena dětem od 6 let.

 

 

Neboj se, vždyť máš česnek

Emil si vždycky myslel, že nemá žádnou babičku ani dědečka. O prázdninách se nudí na sídlišti. To všechno se má změnit, když přijde pohled z Hrobu. Píšou mu jeho dlouho zamlčovaní prarodiče a zvou ho k sobě. Emila čekají zatím ty nejdobrodružnější prázdniny v životě. Babička s dědou žijí a pracují… na hřbitově. Mají obrovského bernardýna a od rána do večera jedí česnek. Proč, to Emil brzy zjistí – na hřbitově se ukrývá rodinka vyhládlých upírů. V boji s nimi Emil zažije nejednu horkou chvilku. Všechno dobře končí, ale vlastně teprve začíná. Emil je živý a upíři nejsou mrtví… Bohatě ilustrovaná knížka vhodná i pro začínající čtenáře.

Pavel Brycz je českým spisovatelem, který vystudoval český jazyk. Dále studoval dramaturgii na DAMU, učil na gymnáziu, psal texty pro reklamní agentury a živil se publicistikou. Pro Český rozhlas napsal řadu povídek, a to zejména pro nejmenší. Brycz se dále podílel na psaní textů pro různé hudební skupiny, například pro Lauru a její tygry. Ve spolupráci s Petrem Friedlem vytvořil obrazovou knihu ,,Bílá paní na hlídání”, která se stala motivem nového večerníčku. Brycz je dále autorem dalšího večerníčku ,,Dětský zvěřinec” z roku 2008.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...