Křest nového románu Barbory Nesvadbové: Iluze

Nový román Barbary Nesvadbové Iluze, který potěší především ženské čtenářky.  Vydalo jej nakladatelství Ikar a autorka se v něm opět věnuje svému nejoblíbenějšímu tématu, jímž jsou složité vztahy mezi muži a ženami.

Překladatelka Karla potkává Martina v těžkém období svého života. Doposud dokonalý vztah s jediným synem začíná s jeho dospíváním dostávat trhliny, když se Tomáš snaží vyrovnat s vlastní identitou a vztahem k otci a začne experimentovat s drogami. A pak jednoho dne potřebují právníka…

Skutečná láska přece nic neočekává. Nic nechce. Jen dává. A vše omluví.

Martin se Karle stane nejprve záchranným kruhem, jenomže brzy mezi nimi zahoří divoký plamen spalující vášně a nic už pak nejde vzít zpátky. Nový román bestselleristky Barbary Nesvadbové vypráví o nesobecké síle lásky, odhodlání nevstupovat dvakrát do téže řeky a iluzích, které si opakujeme, když do té řeky následně vstupujeme.

Ukázka z knihy:

Prší. Kap. Kap. Kapity. Kap. Rozbíjejí se o okna auta. Každá jiná. Jedinečná. Jako osud. Jako člověk.
Pláču. Neumím kontrolovat své slzy.
„Nesmím tě milovat. Šeptá on.
„Neopouštěj mne. Prosím já.
„Víš, že slavíme šestinedělí? Smál se před pár dny. „Byly to ty nejhezčí týdny mého života. Říká.
A já mu věřím.
Věřím mu každičké slovo.

Poprvé jsem ho potkala před třemi lety. Kamarádky narozeniny. Středočeský statek mezi lesy. Sedím s dětmi u snídaně. Vkročil do místnosti velmi tiše a posadil se přesně naproti nám. Měl nejtmavší oči, jaké jsem kdy viděla. Takřka černé. Pronikavý pohled. A velmi neposlušné hnědé vlasy.

V těch očích bych se uměla ztratit. Napadlo mne, dřív než se představil.
Princ. Je první asociace, kterou k tomuhle muži mám. Mohl by hrát prince v pohádkách.
Nemine čtvrthodina a přichází jeho paní.
On se na mne stále tak intenzivně, zkoumavě dívá. Přilepen zorničkami na každém mém pohybu. Snad i když si vítr hraje s mými vlasy, tak on ho cítí.
Ale je pozdě. Pro některá setkání není čas. Ani prostor.
Někdy jindy. Někde jinde. V jiné realitě. V cizím vesmíru.
V té chvíli tě budu milovat. Tak moc, že to nikdy nezapomeneš.
Tak moc, že se ti zatočí hlava. Změním ti svět. Ale ne teď. Ne dnes. A ne tady. Slibuji mu pohledem beze slov, když se loučíme.

Barbara Nesvadbová (*1975) je česká spisovatelka a novinářka.
Po studiu humanitní větve  Akademického gymnázia Štěpánská absolvovala Fakultu sociálních věd UK, obor Žurnalistika a masová komunikace. Poté pracovala jako šéfredaktorka časopisů Xantypa a Playboy, zabývala se mediálním výzkumem v agentuře Ogilvy and Mather, připravovala televizní pořady Tváří v tvář, Muži podle Nesvadbové a rozhlasový pořad Zrcadlo Báry Nesvadbové.

Sedmnáct let byla šéfredaktorkou české edice prestižního módního časopisu Harper’s Bazaar.  Nyní je kreativní ředitelkou literárního časopisu Page.

Barbara Nesvadbová je autorkou celkem patnácti knih – např. Řízkaři, Bestiář, Život nanečisto, Pohádkář, Přítelkyně nebo povídek a fejetonů Brusinky, Borůvky, Pralinky, Laskonky či Momentky. Vydala také pohádku pro děti (Garpíškoviny aneb Bibi a čtyři kočky) nebo knihu o módě (Síla stylu). Knihy Bestiář a Pohádkář byly zfilmovány, na obou se autorka podílela i scénáristicky.

Kromě psaní se věnuje i charitativní práci – založila nadační fond Be Charity, který pomáhá nemocným a dlouhodobě znevýhodněným dětem. Aktivně spolupracuje také s dalšími neziskovými organizacemi, primárně s občanských sdružením Etincelle, které zaměstnává mentálně handicapované spoluobčany, dále pak s UNICEF, Dobrým andělem či spolkem Helppes.

S maminkou, dcerou Bibianou a třinácti zvířaty žije za Prahou.

Foto: Petr Brodecký

You may also like...