Lehce ironická kniha Matkovražedkyně od advokátky a spisovatelky Daniely Kovářové

Ve vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy vychází knižní novinka Matkovražedkyně od renomované advokátky a spisovatelky Daniely Kovářové. Knižní novinka vychází s podtitulem Ironický román o zločinu. Připravuje se k vydání také e-book a audiokniha.

Daniela Kovářová, která přispívá také do odborných periodik a denního tisku, vydává nyní napínavý román o zločinu psaný s humorem a lehkostí. Autorku v minulosti proslavily třeba knihy Jak se žije padesátkám (Mladá fronta, 2017) nebo Jak chovat muže (Mladá fronta, 2018)).

O knize

Mrtvá matka a tři dcery, z nichž každá měla dobrý motiv i příležitost. Napjatý vztah matek a dcer se opakuje v mnoha rodinách a v každé generaci. Proč a jak zemřela teta Meluzína a která z dcer jí k tomu dopomohla? Policie o rodinné zkazky nemá zájem, a tak se pátrání na vlastní pěst ujímá rodinná přítelkyně. Rozplétá přitom stará tajemství obou rodin – té s mrtvou matkou, ale i své. Tajemství, které možná mělo zůstat utajeno. Šestnáctá lehce ironická kniha advokátky, spisovatelky a bývalé ministryně spravedlnosti, v níž se najde většina matek a dcer.

Křest knihy proběhl v knihkupectví Luxor na Václavském náměstí, role kmotrů se zhostil cukrář a filantrop Josef Maršálek a herečka a moderátorka Michaela Dolinová. Foto ze křtu: Petr Brodecký.

Česká advokátka a spisovatelka Daniela Kovářová přispívá do odborných periodik a denního tisku, ale sama je také literárně činná. Po dobu tří let vedla Daniela Kovářová Justiční akademii v Kroměříži a v letech 2009-2010 působila také jako ministryně spravedlnosti České republiky ve Fischerově vládě. Svou literární kariéru zahájila Daniela Kovářová v roce 2008, kdy pod pseudonymem Ida Sebastiani, což bylo rodné jméno její italské babičky, vydala knihu s názvem Minutové povídky. Po těchto mysteriózních příbězích brzy následovala i druhá sbírka, tentokrát pojmenovaná „Láskyplné“ povídky, a kolekce justičních povídek nazvaná Oko za oko.

V prosinci 2010, tedy jen několik měsíců poté, co skončila ve funkci ministryně spravedlnosti, se Daniela Kovářová rozhodla vylíčit své zkušenosti také na stránkách knihy a publikovala humorný titul s názvem Můj flirt s politikou aneb Příručka pro ministryně.

You may also like...