Letňany: Do nové sezony první výstavou

Na Výstaviště PVA Letňany  zavítala první akce letošní veletržní sezony a také první z letošní série FOR, tentokrát akce For Decor Home. Letňanskou  halu  ke své prezentaci  a komunikaci s veřejností využilo 55 tuzemských vystavovatelů a podpořilo je 20 mediálních partnerů.

Jak říkají v úvodních prostorách slova předsedy představenstva  společnosti ABF, a.s. Ing. Pavla Sehnala: veletržní akce jsou jedinečnou možností k osobním odborným setkáním a konzultacím i přidruženým akcím, prezentacím, soutěžím, festivalům i konferencím. A  nejiné to bylo i zde.

Akce FOR Decor Home (16.-18.1.2020), 9. kontraktační veletrh dekorací, bytových  a kuchyňských doplňků a dárkového zboží,  dotváří spolu s dalšími podobnými (jarní FOR Habitat  a podzimní FOR Arch) celkový obrázek o současných trendech v moderním bydlení, tedy nejen o nabídce ve stavebnictví a architektuře, interiérech a exteriérech, urbanistice, ale i o trendech v home decoru. O tradicích,  moderně i o retru. Krédo této  by se dalo shrnout stručně do několika výstižných slov: „Bydlení je především náš domov.“ Musíme se v něm cítit teple a útulně.

To také  dokumentovaly stánky vystavovatelů, zejména ty  s nepřehlédnutelnými nápisy jako  Simons Trade, Decorium, Paramit, Esprit Bohemia, Fakopa, Anděl Přerov, Harasim, Autronic, Tanatex,  Crystal, Fisobar stone a mnoho dalších. Za média se zúčastnily např. společnosti Media Group Service, Prima Doma Média, Časopisy pro volný čas,  nechyběla přirozeně Městská část Letňany.

Vystavovatelské firmy se zabývají  prodejem, dovozem, některé výrobou,   vývozem celoročních i sezonních bytových doplňků i zahradních dekorací,  nábytku. Trendem jsou fontánky, lampy, košíky, podnosy, andělé, pávi, kohouti, žabáci a žáby s korunkami, vajíčka,  kočky a pejskové, zajíci, ježci, šneci, růže, konvičky čajové i zahradní, tulipány, levandule. A co je trendy v nábytku? „Vracíme se k přírodním materiálům, dřevu,“ říká Jiří Hlaváček za  děčínskou firmu Fakopa, „ teď jsou trendem dřevostavby, lidé si je zařizují přírodními materiály a my jsme schopni jim v tom vyhovět.“ A co je trendy  v zahradě? V barvách? „Základem je hnědá….v detailech je použita také barva modrá, která je barvou oblohy, „  doplňují slova Ing. Adély Murínové, naší krajinářky a přední floristky, která získala mnoho cenných zkušeností v praxi a také při mnoha prestižních  vítězstvích ve floristických soutěžích, jako je Brněnská růže či Flora Olomouc.

Text a foto:  Bohuslav Hatina

 

You may also like...