Letošní Svět knihy se věnuje autorům bez hranic a jeden z nich na veletrhu získá zajímavou výhru

Knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2023 ohlásil letos své výjimečné téma, kterým je „Autoři bez hranic“. V podobném duchu se nese i soutěž, kterou vyhlásila společnost PowerPrint a Canon. Účastnit se jí mohou autoři, kteří budou soutěžit o vydání a vytištění své knihy zdarma. Výherce pak bude slavnostně oznámen právě na veletrhu Svět knihy Praha.

Společnost PowerPrint nabízí unikátní koncept Bookla, pomocí kterého vydá knihu kdokoliv s minimálními náklady, které musí autor vynaložit při jakémkoliv způsobu distribuce knih. Jedná se o náklady na zalistování do e-shopu, ISBN a případně cenu za grafickou přípravu a korekturu textů. Koncept funguje na principu Print on Demand, kdy se kniha tiskne až v okamžiku jejího objednání na e-shopu. PowerPrint spolu se svým konceptem vydávání knih jakoby ideálně naplňuje letošní hlavní myšlenku veletrhu. „Knihu si totiž u nás může vydat kdokoliv, a to s minimem nákladů. Naše společnost knihu nejenom vyrobí, ale také prodá na svém e-shopu, autorovi pak zbývá knihu zpropagovat, dát o ní vědět cílové skupině, fanouškům, komunitě, pro kterou je určena,“ vysvětluje Zdeněk Janovec, majitel společnosti PowerPrint.

Vydat si vlastní knihu není v dnešní době nedosažitelný cíl. Na trhu již existují technologie a způsoby, které umožňují tisk malého množství publikací. Bookla přišla s konceptem, pomocí kterého si mohou knihu vydat začínající spisovatelé, jejichž cílem je uspět na knižním trhu. Pár výtisků knihy si také může objednat kdokoliv jenom pro své nejbližší, někdo jiný se chce třeba podělit o své vědomosti nebo poznatky se svojí komunitou. Jednoduchý model Print on Demand je dobře známý v zahraničí, a tímto způsobem tam publikují knihy i menší nakladatelé. Technologie umožňuje vytištění jakéhokoliv množství knih od jednotek kusů, a proto není potřeba vyrábět knihy na sklad a zároveň jsou kdykoliv k dispozici ve virtuálním skladu. Doba výroby a distribuce je totiž v řádech jednotek dnů.

Bookla a Canon vyhlásily soutěž pro spisovatele o vydání a tisk knihy zdarma. Autoři, kteří již mají napsanou knihu a chtějí ji vydat, pošlou do 30. dubna 2023 pouze anotaci na bookla@powerprint.cz, případně obálku a vše, co by mohlo porotu zaujmout. Vyhlášení vítěze proběhne na veletrhu Svět knihy Praha v květnu a poté zde bude vítězná publikace vytištěna na profesionální archové inkoustové tiskárně Canon VarioPRINT iX. Společnost Canon se stala generálním partnerem soutěže pro spisovatele na Bookla.cz. Všechny potřebné informace o soutěži jsou k dispozici na: www.bookla.cz/clanky/soutez. Všichni účastníci soutěže získají vstup na veletrh Svět knihy Praha zdarma, drobný dárek od Canonu a slevu 500 Kč na vydání knihy na Bookla.cz.

You may also like...