Letošní The Business Booster 2019 se bude konat v Paříži

The Business Booster (TBB) se bude letos konat 3. a 4. října v Palais des Congrès v Paříži a jeho hlavním tématem bude „humanizace“ energetické transformace neboli zpřístupnění moderních technologií široké veřejnosti. TBB je největší světový event v oblasti inovací udržitelné energetiky.  Pro udržitelný rozvoj je totiž nezbytné, aby se s paradigmatem udržitelného způsobu života ztotožnilo co nejvíce obyvatel planety, kteří se „vydají“ na cestu od neobnovitelných k obnovitelným zdrojům. 

„The Business Booster je katalyzátorem inovací v energetickém sektoru, ale nyní se více než kdy v minulosti potřebujeme soustředit na lidskou stránku energetické transformace. Lidé z celého světa sem přicházejí, aby spolupracovali a hledali řešení největšího problému, kterému kdy lidstvo čelilo. Nové technologie a inovace jsou zásadní, je ale také podstatné vážit si role spotřebitele a uživatele, který je pro úspěšnou energetickou transformaci klíčový. Právě uživatel budete tento rok hlavním tématem našeho eventu,“ říká Diego Pavia, CEO společnosti InnoEnergy – evropského společenství pro inovace v oblasti udržitelné energie, které tuto dvoudenní akci každoročně pořádá.         

Během dvou dnů se bude TBB věnovat pěti tématům:

  1. Potřeba nových schopností a dovedností
  2. Diverzita myšlenek a kreativita jako zdroj inovací
  3. Úroveň znalostí a připravenosti zákazníka
  4. Nové role pro spotřebitele
  5. Role občanů

Zahajovací projev přednese Mary Robinson, první prezidentka Irska a bývalá zvláštní vyslankyně OSN pro klimatickou změnu. Kromě ní vystoupí například Lord Deben, předseda britského Výboru pro změnu klimatu, François de Rugy, francouzský ministr životního prostředí, profesor Eric Stark Maskin z Harvardské univerzity a laureát Nobelovy ceny za ekonomii, dr. Cyrus Wadia, viceprezident pro udržitelný business a inovace firmy NIKE, Ambroise Fayolle, viceprezident Evropské investiční banky či Christel Heydemann, CEO Schneider Electric France.

Letos se očekává více než 800 delegátů ze 40 zemí, budou mezi nimi start-upy, reprezentanti velkých průmyslových firem a korporací i finančního sektoru, stejně jako politici, kteří mají v pravomoci potřebné legislativní změny. Delegátům bude představeno přes 150 nejnovějších technologií v oblasti udržitelné energie ze všech koutů světa a budou mít šanci sejít se lidmi, kteří tyto inovace vytváří. Na programu jsou rovněž panelové diskuse a interaktivní debaty. 

Foto z minulého ročníku

Představí se například lotyšský start-up HyGen, který vyvinul domácí čerpací stanici pro vozidla na stlačený zemní plyn. Stanice využívá stávající plynovou infrastrukturu a dokáže naplnit nádrž auta během pouhých tří minut. To může přispět ke snížení nákladů na palivo o více než 40 procent, což je přibližně 10 000 EUR během životnosti průměrného automobilu. Dalším z účastníků bude estonský start-up Zubax Robotics, vítěz čtvrtého ročníku PowerUp!, který vyvinul technologii, jež umožňuje elektroautům jízdu s použitím podstatně menšího množství energie z baterie. A prezentovat se bude i ukrajinská společnost Ecoisme, jejíž inovace pomáhá snížit spotřebu elektrické energie v domácnostech o 15 procent. Ukrajinský start-up vyvinul systém, který se skládá z vypínače a zařízení pro monitorování energie instalovaného na domovském vypínači a připojeném k domácí síti Wi-Fi. 

You may also like...