Malostranská beseda: Ojedinělá renesanční galerie a místo pro svatby i firemní akce

Pokud hledáte skutečně originální místo pro firemní večírek, workshop nebo svatbu, má naše hlavní město skutečně co nabídnout. Vedle mnoha nových a supermoderních prostor je tu také pestrý výběr zajímavých historických budov, které prošly v minulosti náročnými rekonstrukcemi, a skví se tak znovu v plné kráse. Jednou z nich je i Malostranská beseda, která nabízí pro tyto účely unikátní renesanční podkroví s kapacitou až pro 150 osob.

Před více než 15 lety byla zahájena rozsáhlá a náročná obnova budovy, v níž od konce 15. století sídlila malostranská radnice a která v průběhu dalších století dostala víceméně podobu, v níž ji známe dnes. Její rekonstrukce dala novou tvář zdejší restauraci, divadelnímu sálu i baru, ale také unikátnímu podkrovnímu prostoru. Přitom objekt neztratil nic ze své historické hodnoty, protože všechny úpravy probíhaly s citem k architektonickým slohům uplynulých století. Zároveň se na budovu vrátily tři věže, které z ní byly před téměř 200 lety kvůli nestabilitě odstraněny. Do prostřední z nich byl umístěn zvon Václav, kterému požehnal kardinál Miloslav Vlk.

Služby na míru s výhledem na Pražský hrad

Některé části Malostranské besedy lze vzájemně propojit s restaurací, kavárnou i pivnicí, čímž vznikne prostor s kapacitou až pro 1200 lidí. Nicméně pro komornější akce, třeba pro svatby, firemní večírky, tiskové konference nebo workshopy se přímo nabízí podkrovní galerie s jedinečnými výhledy na Pražský hrad nebo kostel sv. Mikuláše. Jedná se o skutečný architektonický unikát, kterých v Praze mnoho nenajdete, protože tu zůstaly zachovány renesanční krovy, jež jsou jednou z nejcennějších částí celé Malostranské besedy. Podobných krovových konstrukcí se v našem hlavním městě mnoho nedochovalo, protože byly většinou zničeny během různých válečných konfliktů nebo četných požárů.

Od počátku investor věděl, že bude chtít podkroví využívat jako galerii, kde se budou konat nejen výstavy, ale i další společenské akce. Při rekonstrukci se podařilo zachovat historické prvky a zároveň dosáhnout velmi nadčasového vzhledu, včetně propojení s moderními technologiemi.

Současná Malostranská beseda je proslulá i vynikajícími cateringovými službami, které jsou pochopitelně k dispozici i pro podkrovní galerii, stejně jako další servis, takže veškeré akce, které se tu rozhodnete uspořádat, si můžete nechat připravit na klíč.

You may also like...