Manifesto Market: Čas horkých koktejlů startuje v SOOT baru

Na střídající se změnu ročního období je SOOT bar maximálně připraven s novou kolekcí horkých a delikátních novinek. Sváteční období se blíží, listy mění svou barvu, teploty klesají a nová nabídka horkých koktejlů rozšíří zákazníkům paletu chutí a doplní tak nová zimní jídla z 15ti mezinárodních restaurací. Nové alkoholické i nealkoholické horké drinky potěší v letošním chladnějším období milovníky sezónních ingrediencí, nabízející od jemných až po výrazné tóny, ve kterých se představí jablka, hrušky, citrusy, oříšky i čokoláda.

„Celé naše nové podzimně-zimní koktejlové menu je jakousi symfonií, která se skrývá uvnitř každé skleničky a je mixem kreativních kombinací prémiových alkoholů, sezónního ovoce a koření. Ať už zákazníci mají chuť na studený či teplý koktejl, v SOOT baru si vždy snadno vyberou,” říká kreativní duše SOOT baru, Alexandros Gavrilidis.

Jablko nepadá daleko od stromu

Jak potvrzuje Alexandros, jeho tým mixologů se snaží odrážet nejnovější trendy, pracují se sezónními ingrediencemi a v neposlední řadě se také věnují udržitelnosti a maximálnímu využití všech ingrediencí při procesu přípravy nových koktejlů. Proto se od října se na menu nově objeví drinky s příchutí jablek, hrušek či oříšků. Ani na čokoládu se nezapomnělo!

Milovníci jablečného koláče zajásají, neboť v SOOT baru přetvořili tuto zimní klasiku do horkého alkoholického koktejlu Hot Apple Pie. Voňavý a hřejivý koktejl obsahuje směs rumu, pomerančového likéru, jablek a citronu. V nabídce je dostupná i nealkoholická Hot Apple, pro lehčí dny nebo malé gurmány. Pro fanoušky hrušek je připraven koktejl Hot Pear Toddy, který v sobě ukrývá brandy s jemným hruškovým pyré a při prvním ochutnání ihned navodí příjemný a hřejivý pocit objetí. Vychutnat si nové drinky v zastřešeném a již brzy plně vytápěném Manifestu nebylo nikdy snažší.

Sladká tečka v novém menu

Neodmyslitelně další lákavou novinkou, ideální k vyzkoušení v chladných a sychravých dnech, je horký koktejl Nutty Monkey. Tajemstvím tohoto sezónního drinku je rozhodně lískooříškový likér, whisky, hrachové mléko a banánové pyré. Díky své bohaté čokoládovo-banánové chuti ihned potěší a rozzáří i ten nejdeštivější den a zůstat jen u jednoho Nutty Monkey bude opravdu výzva.

Zážitek za hranicemi Manifesta

SOOT bar miluje spolupráce a posouvání hranic kreativity a originality koktejlů, ve kterých mohou reflektovat nejnovější trendy a neustále tak překvapovat nejen stále zákazníky. Poslední měsíce roku tak věnují exkluzivnímu drinku, ve kterém se představí řemeslná whisky Monkey Shoulder. Drink dostal název Yuzu sour a okouzlý svou chutí nejen gentlemany, ale i dámy si přijdou na své s tímto elegantním drinkem, který se bude taktéž vyjímat na instagramových profilech.

Alexandros Gavrilidis s úsměvem navíc poodhaluje: “…řekl bych, že Yuzu Sout je vynikajícím twistem na klasiku Whiskey Sour a kombinuje jednu z nejlepších whisky na našem trhu: Monkey Shoulder, doplněnou o kůru z yuzu a hřejivý tón zázvorového čaje s citronem, zdobený domácí zázvorovou pěnou. Vsadím se, že jakmile tento signature drink zákazníci ochutnají, nezůstanou jen u jednoho…”

Whiskey sour je navíc zavede na speciální dobrodružnou cestu za brány Manifesto Marketu. Od 20.října, každý pátek, bude vyrážet speciální privátní Manifesto tramvaj ze zastávky „Na Knížecí“, která zákazníkům nabídne exkluzivní 45 minutovou jízdu historickou Prahou za doprovodu živé hudby a delikátního koktejlu s Monkey Shoulder. Veškeré detailní informace budou zveřejněny na oficiálních stránkách Manifesto Marketu nebo na sociálních sítích SOOT baru.

Drink zdarma s PVP

SOOT bar také nadále exkluzivně spolupracuje s Prague Visitor Pass programem, ve kterém stačí, aby držitele kartičky ukázali její platnost v SOOT baru a posléze obdrží alkoholický či nealkoholický koktejl dle vlastního výběru z menu zdarma. Mohou se tak těšit kromě klasických, nevšedních koktejlů, také na horské novinky.

Foto: Václav Miškovský

You may also like...