Mattoni opět podpoří karlovarské Variace filmu a hudby

Dlouhodobá podpora kulturního a společenského života v České republice je pro Mattoni již dlouhé roky samozřejmostí. To platí dvojnásob, pokud se jedná o akce v jejím domově – Karlových Varech a okolí. I letos je proto partnerem unikátního projektu Variace, jež společně již podruhé připravili Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a Česká filharmonie. Variace se odehrají v Karlových Varech 11. a 12. listopadu a přinesou divákům jedinečné spojení hudby a filmu.

„Minerální voda Mattoni je neodmyslitelně spjata s Karlovými Vary, kde se před téměř 150 lety začal odehrávat její příběh. Jen díky svému původu má naše minerální voda unikátní a vyvážené složení. Jsme proto rádi, že můžeme podpořit zdejší kulturní a společenský život,“ říká Barbora Gavendová, manažerka značky Mattoni

Variace se v Karlových Varech odehrají 11. – 12. listopadu. Jedinečné spojení filmu a hudby zahájí v pátek večer koncert pro veřejnost v budově bývalé spořitelny na Divadelním náměstí. V sobotu pak mohou zájemci zajít do Kina Čas, kde jsou pro ně připravena promítání hned tří exkluzivních filmů – Melancholia, Armageddon a Tár. Od 14 hodin si pak návštěvníci mohou zdarma poslechnout úchvatný koncert Dvakrát Mozart ve Vřídelní kolonádě. Na závěr Variací od v Karlovarském městském divadle zazní Beethoven a Dvořák v podání České filharmonie. Více informací o programu naleznete na webu www.variace.kviff.com.

Mattoni v Karlovarském kraji podporuje kulturní a společenské zážitky dlouhodobě. V obci Kyselka provozuje Mattoni Muzeum, které mapuje nejen historii značky, ale i historii stáčení minerálních vod. Podporuje zde také naučnou Mattoniho stezku „Po stopách skřítků“, jež dává nahlédnout do historie zdejších bývalých lázní. Přímo v Karlových Varech pak letos podpořila oblíbený Mattoni 1/2Maraton, světoznámý Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary či festival světla VARY°Září.

Historie Mattoni v Karlových Varech

Před téměř 150 lety se na Karlovarsku zrodila nápojová firma úspěšného podnikatele a vizionáře Heinricha Mattoniho. Ten svou neutuchající pílí brzy dosáhl mezinárodního úspěchu a jeho Kysibelka přinášela nejen osvěžení a zdraví svým konzumentům, ale také po celém světě proslavila a zviditelnila karlovarský region.

Na tradici rodinné firmy H. Mattoniho navazuje dnešní Mattoni 1873, která doslova kráčí v jeho šlépějích – z jedné stáčírny minerální vody se postupně rozrostla na lídra středoevropského trhu nealkoholických nápojů s 11 závody v 8 zemích. Přitom si ale stále zakládá na rodinných hodnotách a chová úctu jak k zakladateli své historie, tak ke karlovarskému regionu, z něhož vzešla. Ostatně v Karlovarském kraji se nacházejí hned dva její závody – Kyselka a Mnichov – a pracuje zde pro ni více než 270 zaměstnanců. 

Mattoni a podpora kultury

„Mattoni je život“, toto nové motto proslulé minerální vody z portfolia Mattoni 1873, rezonuje v dlouhodobé podpoře kulturního a společenského života v České republice. Značka je partnerem Národního divadla a Národní galerie, spolupracuje s Akademií výtvarných umění i mladými umělci a podporuje sportovní běžecké událostí RunCzech a Mattoni Free Run. 

You may also like...