Mattoni podporuje další festivalový projekt v Karlových Varech

Legendární značka minerální vody Mattoni má za sebou další úspěšný ročník partnerství s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary a pokračuje v podpoře kulturních aktivit ve svém domovském regionu. Jednou z nich je projekt VARY°Září 2022. Festival světla proběhne v Karlových Varech 9. – 10. září a přinese návštěvníkům unikátní světelnou show v rytmu svobodného snění.

Mattoni neodmyslitelně patří nejen ke Karlovým Varům, ale také k významným a dlouhodobým podporovatelům kulturního života v České republice. „Festival VARY°Září je unikátním projektem spojujícím nádhernou architekturu lázeňského města s nejmodernějšími světelnými technologiemi. Do Karlových Varů, domova minerální vody Mattoni, přináší další zpestření kulturního života domácích i návštěvníků. Jsme hrdí, že můžeme tuto akci podpořit a být partnerem výjimečných zážitků v místě, kde se před téměř 150 lety Mattoni zrodila,“ říká Ondřej Postránský, ředitel pro strategický marketing společnosti Mattoni 1873.

Festival VARY°Září se koná již posedmé a letošní ročník se ponese v rytmu svobodného snění. Akce proběhne 9. a 10. září vždy od 21:00 do 24:00 hodin. Pro návštěvníky bude připraveno 10 fascinujících světelných instalací, jež je provedou centrem Karlových Varů. Vstup na festival je zdarma.

Více informací o projektu VARY°Září 2022 naleznete na webové stránce: varyzari.karlovyvary.cz

Historie Mattoni v Karlových Varech

Před téměř 150 lety se na Karlovarsku zrodila nápojová firma úspěšného podnikatele a vizionáře Heinricha Mattoniho. Ten svou neutuchající pílí brzy dosáhl mezinárodního úspěchu a jeho Kysibelka přinášela nejen osvěžení a zdraví svým konzumentům, ale také po celém světě proslavila a zviditelnila karlovarský region.

Na tradici rodinné firmy H. Mattoniho navazuje dnešní Mattoni 1873, která doslova kráčí v jeho šlépějích – z jedné stáčírny minerální vody se postupně rozrostla na lídra středoevropského trhu nealkoholických nápojů s 11 závody v 8 zemích. Přitom si ale stále zakládá na rodinných hodnotách a chová úctu jak k zakladateli své historie, tak ke karlovarskému regionu, z něhož vzešla. Ostatně v Karlovarském kraji se nacházejí hned dva její závody – Kyselka a Mnichov – a pracuje zde pro ni více než 270 zaměstnanců.

You may also like...