MČ Praha 10 tradičně podpořila iniciativu „Ukliďme Česko“, dobrovolníci odstranili 1,8 tun odpadu

MČ Praha 10 tradičně podpořila iniciativu „Ukliďme Česko“. Dobrovolnické aktivity zaměřené na úklid jejího veřejného prostoru se letos protáhly až do října a výsledkem je 1,8 tun odklizeného odpadu. Za zapojení se do úklidu vděčí Desítka svým obyvatelům i organizacím, které k aktivitě motivovaly zaměstnance a spolupracovníky.

Celorepubliková akce Ukliďme Česko proběhla o víkendu 18. a 19. září, někteří dobrovolníci se ale k její myšlence přidali i později. Například zaměstnanci společnosti Skanska si „brigádu“ naplánovali na 7. října, kdy uklízeli v bezprostředním okolí ulice Heldova v Malešicích.

„Nečistoty zmizely také při tradičním úklidu v Bohdaleckém lese, v okolí Botiče ve Vršovicích, v prostoru budoucí drážní promenády ve Strašnicích nebo v lesíku poblíž Hamerského rybníka, kde se do čištění veřejného prostoru opět zapojili dobrovolníci sdružení organizací Integrační centrum Praha. Celkem víme o šedesáti občanech, kteří dobrovolně uklízeli. Opravdu moc si jejich aktivity vážíme,“ říká místostarostka Jana Komrsková (Piráti), která má na vršovické radnici životní prostředí na starost a se svým zastupitelským klubem se sama zapojila do úklidu vznikající Drážní promenády.

„Ze setkávání s našimi občany a pravidelné komunikace s nimi navíc vím, že řada jednotlivců i spolků se snižování odpadů, a obecně ochraně životního prostředí, věnuje koncepčně a dlouhodobě. Věřím, že akce jako Ukliďme Česko k těmto aktivitám přitáhnou ještě větší množství lidí,“ zdůrazňuje místostarostka Komrsková.

Desátá městská část klade na snižování objemu odpadů a ekologickou osvětu důraz dlouhodobě. V letošním roce svým občanům téma nabídla ve zhuštěné podobě, prostřednictvím takřka dvouměsíční kampaně Duben bez odpadů. Iniciativa zaujala i odbornou porotu a získala ocenění Komunální projekt roku 2021 v kategorii Ekologický projekt

You may also like...